EGM 3 Bin Bekçi Alımı Yapacak! Başvurular Ne Zaman, Şartlar Neler

Yeni dönemde kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşların en sık sorguladığı meslek gruplarından biri olan bekçilik, son zamanların en gözde mesleklerinden biri olarak görülmeye devam ediyor. 2022 yılında bekçi alımlarının ne zaman yapılacağı merak konusu olmuşken, bekçi olmak için sağlanması gereken şartlar da sıklık ile aranıyor.

EGM 3 Bin Bekçi Alımı Yapacak! Başvurular Ne Zaman, Şartlar Neler

Son yıllarda kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilmek isteyen vatandaşların en sık sorguladığı meslek gruplarından biri olan bekçilik mesleği, 2022 yılına girilmesinden bu yana arama motorlarında adaylar tarafından en sık aranan konu başlıklarından biri olmayı başardı.

EGM ya da JGK kadrolarında bekçi olarak istihdam edilmenin yollarını arayan vatandaşları sevindiren ilan haberi, mart ayının 4’ünde EGM’den gelmişti. Kurum Resmî Gazete’de yayınlanmış olan alım ilanı ile yeni dönemde kadrolarında 3 bin kişilik personel istihdamının yapılacağını duyurmuş oldu. Alımların ne zaman yapılacağı ise merak konusu oldu.

EGM Bekçilik Alımı İlanı

EGM 3 Bin Bekçi Alımı Yapacak! Başvurular Ne Zaman, Şartlar Neler

Bir süredir adaylar tarafından heyecan içerisinde beklenen bekçilik alımı ilanı, 4 Mart tarihinde Resmî Gazete’de yayınlandı. Eksik kadroları tespit eden ve bunun sonucunda bekçi kadrosuna 3 bin kişilik alımın yapılacağını ilan eden Emniyet Genel Müdürlüğü, ilgili tarihten bu yana konuya ilişkin resmi bir açıklamada bulunmadı.

Mart ayının bitmesine on gün kala EGM’ye yakın kaynaklardan alınmış olan bilgilere göre bu ay sonuna kadar EGM’nin ilana çıkacağı düşünülüyor.

EGM Bekçilik Alımı İlanı Başvuru Şartları 2022

Emniyet Genel Müdürlüğünün 3 bin kişilik bekçi açığının olduğunu duyurmasından sonra ilanın yayınlanması ile birlikte hangi şartlar çerçevesinde başvuru yapılabileceği merak konusu oldu. Bu zamana kadar yapılan alımlar için belirlenmiş olan başvuru kriterleri şu şekildeydi:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yoksun bulunmamak
  • 18-27 aralığında beden kitle endeksine sahip olmak
  • Mesleğin icra edilmesine engel olabilecek bir sağlık sorununa sahip olmamak
  • Arşiv ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak
  • Uyuşturucu ya da alkol kullanımından ötürü tedavi görmemiş olmak
  • Affa uğramış dahi olsa yüz kızartıcı bir suç işlememiş olmak

EGM Bekçilik Alımı İlanı Başvuruları Nereye Yapılacak?

EGM tarafından yayınlanması beklenen bekçilik alımı ilanı için e-devlet aracılığı ile başvuru yapılacak.

SONRAKİ HABER