EGM 3 Bin Bekçi Alacak! 2022 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Başvuru Şartları Neler?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen binlerce aday için Emniyet Genel Müdürlüğü'nden beklenen müjde geldi. Yapılan açıklama ile 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağı duyuruldu. 2022 çarşı ve mahalle bekçisi başvuru şartları neler?

EGM 3 Bin Bekçi Alacak! 2022 Çarşı ve Mahalle Bekçisi Başvuru Şartları Neler?

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere 3.000 çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapılacağına dair karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. ''Emniyet Genel Müdürlüğünün taşra teşkilatına 3 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdası yapıldı.'' ifadeleri ile bekçi alımı yapılacağı duyuruldu. Binlerce kişinin heyecanlı bekleyişi son buldu.

Açık kadro sayısının ve alım yapılacak sayının netlik kazanmasının ardından, bekçi alım ilanı başvuruları ne zaman başlayacak, 2022 çarşı ve mahalle bekçisi başvuru şartları neler? Adaylar şimdi de bu sorulara cevap arıyor. EGM bünyesinde görev alacak 3.000 bekçi için başvuru tarihleri henüz netleşmedi. Başvurular için resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. Alımların hangi illerde yapılacağının da belirlenmesinin ardından başvuru sürecinin başlatılması bekleniyor.

Haber

2022 ÇARŞI VE MAHALLE BEKÇİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Daha önceki alımlarda olduğu gibi 2022 bekçi alımlarında da Türk vatandaşı olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, en az 1,67 cm boyunda olmak, başvuru yapılan ilde ikamet ediyor olmak, askerlikle ilişiği olmamak, 18 yaşını tamamlamış 31 yaşından gün almamış olmak gibi şartlar istenecek.

SONRAKİ HABER