Valiliklerden gece yarısı flaş karar! Birçok şehirde okullar tatil edildi: Tüm öğrencileri ilgilendiriyor

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle öğrencleri ilgilendiren çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu kapsamda okulların tatail edildiği bildirildi.

MEB'den gece yarısı flaş karar! Birçok şehirde okullar tatil edildi: Tüm öğrencileri ilgilendiriyor

Yoğun kar yağışı nedeniyle 4 ilin bazı ilçelerinde 14 Mart Salı günü okulların tatil edildiği bildirildi. Valilikler tarafından okulların tatil edilmesine ilişkin çok önemli açıklamalar yapıldı.

YOZGAT 

Yozgat Valiliği sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, Yozgat merkez ve Sorgun ilçesinde köy okulları ile köylerden taşıma yoluyla eğitime erişim sağlayan öğrenciler için kar ve buzlanma tehlikesi nedeniyle 14 Mart Salı günü eğitime 1 gün ara verildiği paylaşıldı. Yapılan duyuruda Aydıncık ve Çekerek ilçesinde de kar ve buzlanma nedeniyle tüm okulların 14 Mart Salı günü tatil edildiği aktarıldı.

TOKAT

Tokat'ın Zile ilçesinde taşımalı okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtilerek İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, AA muhabirine, meteorolojik verilere göre yarın ilçede kar yağışının etkili olmasının beklendiğini paylaştı. Özdemir açıklamalarında yağış nedeniyle ulaşımda aksamaların meydana gelebileceğini belirtti ve şu ifadeleri kullandı:

"Bu nedenle ilçe genelinde taşımalı eğitim verilen okullarımızda eğitim ve öğretime 14 Mart Salı günü ara verilmiştir."

ÇORUM 

Çorum'un Mecitözü ilçesinde kar ve buzlanma nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi. Mecitözü Kaymakamlığının sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle 14.03.2023 Salı günü bir gün süreyle tüm okullar tatil edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

SAMSUN

Samsun'da kar yağışı ve buzlanma nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildiği belirtilerek İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı, olumsuz hava şartları ve ulaşımda yaşanabilecek olası aksaklıklar nedeniyle Ladik ilçesinin tamamında, Havza ve Kavak ilçelerinde ise taşımalı eğitime 14 Mart Salı ara verildiği ifade edildi.

SONRAKİ HABER