Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar

Uzman Öğretmenlik kariyerine adım atmak isteyen binlerce adayın heyecanla beklediği sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, 19 Kasım Pazar günü gerçekleştirilmişti ve adaylar sonuçları öğrenmek için sabırsızlanıyordu.

Uzman öğretmenlik sınavı sonuçları açıklandı mı? İşte detaylar

Yüksek niteliklere sahip öğretmen adaylarının hedeflediği unvanlar olan uzman öğretmen ve başöğretmen pozisyonları için düzenlenen sınav, adayların pedagojik bilgilerini, mesleki bilgi ve becerilerini ölçmeyi amaçlıyordu.

 Sınav 19 Kasım tarihinde gerçekleşti

Uzman Öğretmenlik Sınavı, 19 Kasım 2023 tarihinde gerçekleştirildi. Sınav, Türkiye saati ile 10.00’da başladı ve 13.00’te sona erdi. Adaylar şu anda sonuçların ne zaman açıklanacağını merak ediyor.

Sonuçların ne zaman belli olacağına dair resmi bir duyuru yapılmadığı için bu konuda net bir bilgi bulunmamaktadır. Sonuçların açıklanmasıyla ilgili güncellemeleri MEB’in resmi internet sitesi olan meb.gov.tr adresinden takip edebilirsiniz.

Uzman Öğretmenlik Sınavı, adayların https://onlinesinav.meb.gov.tr/ adresinden erişebildikleri herhangi bir internet ortamında gerçekleşti. Sınavda, beşer seçenekli 100 soru soruldu ve adaylara 135 dakika süre verildi. Sınav, sınava başla butonuna basılarak başlatıldıktan sonra, her sorunun ardından Kaydet ve İlerle butonuyla ilerleniyor ve süreyi gösteren bir sayaç bulunuyordu. Son soruda ise sınavı bitir  butonu bulunmaktaydı.

Adaylar, istedikleri zaman sınavı bitirme imkanına sahipti. Süre içinde bitiremeyen adaylar için sistem, 135 dakika sonunda sınavı otomatik olarak sonlandırdı.

Uzman öğretmenlik sınav sonuçları ne zaman!

Milli Eğitim Bakanlığı, Uzman Öğretmenlik Sınavı sonuçlarını açıkladı. Sınav sonuçlarına 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren http://www.meb.gov.tr ve http://odsgm.meb.gov.tr internet adreslerinden ulaşılabilecek.

SONRAKİ HABER