Üniversite öğrencilerine bir burs fırsatı daha! 6 bin TL’lik burs için…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi üniversite öğrencilerine yönelik burs başvuruların başladığını duyurdu. 6 bin TL’lik yapılacak olan bursun tüm detayları…

Üniversite öğrencilerine bir burs fırsatı daha! 6 bin TL’lik burs için…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni yayımladığı duyuruya göre üniversite öğrencilerine özel vereceği bursun başvurularına başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi öğrencilerin eğitim masraflarına destek olmak için birçok belediye gibi bünyesinde okuyan üniversite öğrencilerine burs vereceğini ve bu burs başvurularının bugün yani 26 Eylül itibari ile başladığını belirtti. 6 bin TL olarak 3 taksit ile öğrencilere ulaştırılacak olan bu burs için öğrencilerin bazı şartlara da haiz olmaları gerekiyor. İşte tüm detaylar…

İBB’den öğrencilere burs desteği

İstanbul Büyükşehir Belediyesi son duyurusu ile İstanbul’da okuyan ve okul masraflarını çıkarmakta zorlanan öğrencilere burs müjdesini verdi. 3 taksitle ödenecek olan 6 bin TL’lik burs için başvuru şartları detaylıca açıklanırken bursun ise yalnızca ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencilerine yapılacağı belirtildi. Bununla beraber başvuruların 26 Eylül tarihinde başladığını belirten İBB 20 Ekim tarihine kadarda süreceğini duyurdu.

Başvurular için belirtilen süre zarfında İstanbul Senin uygulaması üzerinden gerçekleştirilebileceği belirtildi. Yine yapılan açıklamalarda başvuru işlemleri ve evraklar, İBB resmi web sitesi olan www.gencuniversiteli.ibb.istanbul üzerinden de gerçekleştirilebilecek.

Burs için aranan şartlar

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.
  • Öğrencinin İstanbul'da öğrenim görüyor olması veya ailesinin/anne-baba vefat durumunda yakınının İstanbul'da ikamet etmesi.
  • Ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora öğrencisi olmak.
  • Normal öğrenim süresinin içinde eğitimine devam ediyor olmak.
  • Devlet üniversitesinde okuyor olmak veya vakıf/özel üniversitede %100 burslu okuyor olmak.
  • Ara ve son sınıf öğrencileri için yılsonu başarı notunun en az 100 üzerinden 53 veya 4,00 üzerinden 2,00 olması.
  • Gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyaç duymak. 
SONRAKİ HABER