Üniversite öğrencileri dikkat! YÖK final sınavları ile ilgili açıklama yaptı!

Milyonlarca üniversite öğrencisinin gündeminde şuan için final sınavları yer alıyor. Üniversite final sınavları ertelenecek mi? Üniversite final sınavı online mı olacak yoksa yüz yüze mi? Sorularına yanıt arayan üniversite öğrencilerine yanıt sonunda yetkililer tarafından geldi.

Üniversite öğrencileri dikkat! YÖK final sınavları ile ilgili açıklama yaptı!

Üniversite öğrencileri tarafından merakla beklenen sorulara yanıt Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvardan geldi. Peki YÖK'ün final sınavlarıyla ilgili yapmış olduğu açıklama neler? Üniversite final sınavları ne zaman ve nasıl yapılacak? Üniversite final sınavları ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Üniversite finalleri iptal mi olacak?

Milyonlarca üniversite öğrencisinin gündeminde final sınavları ile ilgili sorular yer alırken, merakla beklenen sorulara yanıt Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar'dan geldi. Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, üniversiteler için bahar dönemi sınavlarının 1 Haziran'dan sonra yapılmasına kararı aldığını konusunda açıklama yaptı.

Üniversiteler ve fakülteler sınavların nasıl yapılacağı konusuna kendilerinin karar verdiğini ve bu neden dolayı da final sınavları nasıl ve hangi şartlar altında yapılacağı üniversite yetkilileri tarafından verilen kararlar doğrultusunda olacağı ile ilgili açıklama yapıldı.

Üniversite final sınavı nasıl online mı yoksa yüz yüze mi olacak?

 Üniversiteler final sınavı online mı yoksa yüz yüze mi olacak sorusu üniversitesi öğrencilerinin gündemini meşgul etmiş olsa da bu soruların cevabı için kayıtlı olunan üniversiteler tarafından belirleneceği bilgisi verildi. Bu doğrultuda da Sakarya Üniversitesi Senatosu daha önce aldığı kararla final sınavlarının yüz yüze yapılacağı bilgisini öğrencilere verilmişti.

 Sakarya Üniversitesi, 2022-2023 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılında ön lisans, lisans ve lisansüstü öğretim seviyesinde yıl içi sınavlarında daha önce olduğu gibi yıl sonu sınavlarının da online olarak yapılmasına karar verdiğini açıklandı.

Beykent, Okan, Bayburt, Kocaeli Üniversitesi ve Van Yüzüncü Yıl üniversiteleri de  yıl sonu sınavlarını yüz yüze olarak yapılmasına karar verdiğini açıklandı. Bu durumda da üniversite öğrencileri merak etmiş olduğu sorunlara yanıt bulmuş oldu.

SONRAKİ HABER