Son dakika yarıyıl tatili uzatıldı mı! Öğrencilere son dakika haberi: O illerde kar tatili haberleri

Şiddetli kar yağışının başlamasıyla birlikte insanlar okul tatilinin uzayıp uzamadığını araştırmaya başladı. Bu doğrultuda öğrenciler Pazartesi günü okulların tatil olmadığını araştırmaya başladı.

Son dakika yarıyıl tatili uzatıldı mı! Öğrencilere son dakika haberi: O illerde kar tatili haberleri

İnternet üzerinden en çok araştırılan konular arasında okul tatili yer aldığı belirtilerek okullar kar yağışı sebebiyle tatil olup olmayacağı merak konusu oldu. Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava tahminleri paylaşıldı.

OKULLAR TATİL EDİLDİ Mİ?

Ülke genelinde şiddetli kar yağışının başlamasıyla birlikte öğrenciler 6 Şubat günü okulların tatil olup olmadığını araştırmaya başladığı belirtilerek henüz valiliklerden kar tatili hakkında bir açıklama yapılmadı.

İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada şiddetli kar yağışı olabileceği ve vatandaşların bugün evde oturmaları gerektiği bildirildi.

İstanbul'da Cumartesi akşam saatlerinden itibaren yoğun kar yağışının başlayacağı ve Pazar günü etkisinin daha çok artacağı ifade edilmişti. Hava sıcaklığı ise Pazar günü 0 altında olacak.

ŞİDDETLİ YAĞIŞ OLACAK 

Yapılan tahminlere göre ülke genelinde parçalı ve çok bulutlu hava durumu hakim olacağı belirtilerek aynı zamanda Marmara Bölgesi güney ve doğu kesimleri, Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi, İç Akdeniz Bölgesi batısı, Batı ve Orta Karadeniz Bölgesi, Güneydoğu Anadolu Bölgesi batısı ve Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat, Giresun, Kars, Ağrı, Iğdır, Van, Hakkari çevrelerinde yağış olacak. Aynı zamanda Marmara Bölgesi kuzeydoğu kesimi, Kıyı Ege Bölgesi, Akdeniz Bölgesi kıyıları, Orta Karadeniz Bölgesi kıyı kesiminde yağmur ve sağanak yağış, diğer bölgelerde ise karla karışık yağmur ve kar yağışı, gece saatlerinden itibaren Hatay çevresi, Adana, Mersin kıyı kesimleri, kuvvetli yağış beklendiği bildirildi.

Kar tatili hakkında bir gelişme olduğunda okuyucularımızı anlık olarak haberdar edeceğiz. 

SONRAKİ HABER