Son dakika MEB'den gece yarısı kararı! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat: 1 Ağustos'ta resmen başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrencileri ilgilendiren önemli bir karar paylaşıldı ve bu alınan yeni kararın ayrıntıları aktarıldı.

Son dakika MEB'den gece yarısı kararı! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrencileri ilgilendiren önemli bir karar geldi. Yapılan açıklamada yaşanan deprem felaketinden olumsuz olarak etkilenen afet bölgesinde eğitime bir süre ara verilmişti. Öğrenciler için bu açığın kapatılabilmesi adına yaz okulların bu yıl 1 Ağustos tarihinde başlatılacağı belirtildi.

6 Şubat tarihinde Türkiye büyük bir felaket yaşadı. Deprem bölgesinde pek çok vatandaşımız hayatını kaybederken, hayat resmen durma noktasına geldi. Bunun üzerine öğrenciler için harekete geçen bakanlık, aksayan eğitim için yaz okulu projesini hayata geçireceğini duyurdu.

BAKAN ÖZER'İN AÇIKLAMALARI 

Bununla birlikte Bakan Özer, Türkiye genelindeki yaz okulları hakkında da şunları söyledi:

“Matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yasam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak, İngilizce dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla İngilizce ve matematik derslerinden hazırlanan çerçeve programları kapsamında Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12'nci sınıflarında öğrenim gören istekli öğrenciler için 3 Temmuz - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında ülke genelinde yaz okulları açılacak”

YAZI GÖNDERİLDİ

Konu ile ilgili MEB tarafından “Yaz Tatili ve 2023-2024 eğitim Öğretim Yılı Faaliyetleri” konulu yazı Bakan Özer’in imzası ile bütün illere gönderildi. Bu kapsamda yaz okulu projesi için özellikle afet bölgesine öncelik verileceğinin altı çizildi.

1 AĞUSTOS TARİHİNDE BAŞLIYOR

Bakan Özer’in açıklamasında göre yaz okulu 1 Ağustos tarihinde başlayacak ve 1 Eylül tarihinde sona erecek. Depremden ciddi olarak etkilenen 11 ilimizde 2023 – 2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemindeki kayıpların ortadan kaldırılması için öğrencilere 1 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında yaz okulu ve yetiştirme kursları düzenlenecek.

 

SONRAKİ HABER