Sabancı Vakfı öğrencilere müjdeyi verdi! Aylık 2 bin TL geri ödemesiz burs verilecek hemen başvurun

Sabancı Vakfı tarafından yapılan açıklamaya göre yeni eğitim öğretim yılında burs tutarları yükseltildi.

Sabancı Vakfı öğrencilere müjdeyi verdi! Aylık 2 bin TL geri ödemesiz burs verilecek hemen başvurun

Sabancı Vakfı tarafından yapılan açıklamayla birlikte 2022-2023 eğitim yılları arasında verilecek burs ücretleri güncellendi. Güncellenen yeni fiyatlarla birlikte öğrenciler temel ihtiyaçlarını bu tutar üzerinden karşılayabilecek. 

Öğrencilerin barınma ve yemek masraflarının artması, birçok kişiyi çok zor durumda bıraktı. Geçen seneye göre yurt masraflarının 3 kata kadar artması öğrencileri ve ailelerini büyük sıkıntılara sokabiliyor. Bu durumun çözümü için burs başvurusu yapan gençler, çeşitli vakıflara giderek öğrenim bursu almak istemekte. Eğitim bursu veren vakıflardan Sabancı Vakfı'da ülkemizde en yüksek tutarı veren sosyal yardım kuruluşlarından bir tanesi olmakta. 

Sabancı Vakfı Yeni Eğitim Yılında Ne Kadar Verecek?

Sabancı Vakfı tarafından yapılan yeni açıklamaya göre 2022-2023 yılında vakıf tarafından burs olarak 2 bin TL aylık ödeme yapılacak. Burs ödemesini hak kazanan öğrenciler geçtiğimiz yıl 9 ay boyunca ödemelerini alırken bu sene için yapılan duyuruda 10 ay boyunca desteğini alacak. 

Sabancı Vakfı öğrencilere müjdeyi verdi! Aylık 2 bin TL geri ödemesiz burs verilecek hemen başvurun

Dar gelirli ve başarılı öğrencilere yapılan bu destekle birlikte öğrenciler temel yeme ve içme ihtiyaçlarını rahatlıkla karşılayabiliyor. Vakıf tarafından resmi internet sitesi üzerinde yazılı olarak belirtilene göre; "Sabancı Vakfı bursları, başarılı ve maddi desteğe ihtiyacı olan üniversite öğrencilerine karşılıksız olarak verilmektedir. Ayrıca Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından engel ve başarı durumuna göre tespit edilen yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf/özel üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenci ile kalkınmada öncelikli illerde yerleştirme puanı itibariyle il birincisi olarak tespit edilen yurt içindeki devlet üniversitelerine ya da burslu olarak vakıf/özel üniversitelerine yerleştirilen 15 öğrenciye de Sabancı Vakfı bursu verilir." ifadeleri yer alıyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • Burs, Türkiye’de lisans öğrenimi gören T.C. uyruklu öğrenciler için geçerlidir. 
  • Marmara Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa'da öğrenim gören öğrencilerin burs başvuruları ise www.microfon.co web sitesi üzerinden kabul edilmektedir.
  • Ekim-Haziran ayları arasında 10 aylık olarak ayda 2.000 TL burs ödemesi yapılacak olup, burslar burs almaya başlanan tarihten başlayarak normal öğrenim süresi dahilinde devam eder.
  • Sabancı Vakfı Bursları karşılıksız olup, geri ödeme veya hizmet yükümlülüğü içermemektedir. Ancak mezun bursiyerler gönül borcunu ödemek için dilerlerse burs almakta olan öğrencilere deneyim ve bilgi aktarmak için mentorluk yapabilir.

 

SONRAKİ HABER