ÖSYM KPSS 2022 Genel Yetenek Genel Kültür cevap anahtarı ne zaman yayınlayacak?

Lisans 2022 KPSS bugün gerçekleşti. Gerçekleşen sınav sonrasında adaylar soru kitapçık ve cevap anahtarlarının ne zaman yayımlanacağını merak etmeye başladı.

ÖSYM KPSS 2022 Genel Yetenek Genel Kültür cevap anahtarı ne zaman yayınlayacak?

2022 KPSS sınavı bugün ikinci defa gerçekleşti. Geçtiğimiz aylarda yapılan Lisans KPSS sınavı soruların çalınması iddiası nedeniyle iptal edilmişti. Ortaya atılan iddia sonucunda ve bir deneme yayınevinin sorularıyla KPSS sorularının aynı olması iddiası sonrasında yetkililere büyük tepki gelmişti. İddia sonrasında soruşturma açılırken, konu yetkiler tarafından incelemeye alındı. Daha sonrasında açıklanan kararla birlikte KPSS Lisans sınavının tekrar yapılacağı duyurulmuştu. Bugün gerçekleşen sınavda öğrenciler hayalleri için soruları yanıtladı. 

Kimi öğrenciler sınavdaki soruların zor olduğunu belirtirken kimi öğrencide önceki sınava göre sınavın kolay olduğunu söyledi. Sınavın yapılmasının ardından cevap anahtarının ve soru kitapçığının da ne zaman açıklanacağı merak konusu olmaya başladı. Memur olmanın hayalini kuran milyonlarca aday sınavdaki soruların yanıtlarını aramaya başladı. 

Sorular Sosyal Medyada Cevaplandı

Öğrenciler tarafından işaretlenen sorular, sonrasında sosyal medyada ve internet platformlarında paylaşılmaya başlandı. Paylaşılan sorularla birlikte cevaplarda öğrenilmiş olundu. Şimdi ise soru ve cevapların ÖSYM tarafından paylaşılması bekleniyor. Sınav sonucunu merak eden kişiler hesaplama araçlarıyla birlikte cevap anahtarlarından çıkardıkları sorularla birlikte sınav sonucunu öğrenmeye çalışacak.

ÖSYM KPSS 2022 Genel Yetenek Genel Kültür cevap anahtarı ne zaman yayınlayacak?

2022 KPSS Cevap Anahtarı Ne Zaman Yayınlanacak?

ÖSYM tarafından henüz 2022 Lisans KPSS'nin cevap anahtarı ve soru kitapçığının yayınlanacağı tarih açıklanmadı. Yeni gelişmeler sonrasında açıklamalar haber sitemiz üzerinden sizlere aktarılacak.

KPSS soru kitapçığı ve cevap anahtarının ÖSYM tarafından sınavdan birkaç saat sonra veya bir gün sonra yayımlanması bekleniyor.

SONRAKİ HABER