ÖSYM duyurdu! KPSS başvurularında sona geliniyor son gün 13 Eylül! İşte başvuru ekranı

ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile birlikte 1 Eylül 2022 tarihinde KPSS sınav başvurularının başladığı duyurulmuştu. 13 Eylül tarihinde sonlanacak başvurular için uyarı yapıldı.

ÖSYM duyurdu! KPSS başvurularında sona geliniyor son gün 13 Eylül! İşte başvuru ekranı

1 Eylül tarihinde ÖSYM tarafından yapılan açıklama ile birlikte KPSS Ortaöğretim sınavı için başvuruların başladığı duyurulmuştu. Yapılan bu duyurunun hemen ardından sınav hakkında tüm detaylar da adaylar merak edilmeye başlandı. Özellikle sınav başvurularının nereden yapıldığı, sınav ücretlerinin ne kadar olduğu gibi konular kısa süre içerisinde gündem oldu. Son açıklama ile birlikte sınav başvurularının sonuna doğru gelindiği ve başvuru yapmak isteyenlerin elini çabuk tutması gerektiği duyuruldu. 

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURULARI NE ZAMAN BİTİYOR? 

ÖSYM'nin sınav takvimine göre KPSS sınavının 1 Eylül 2022 tarihinde başladığı 13 Eylül 2022 tarihinde sona ereceğini açıkladı. Adayların bu süreç içerisinde başvuru yapmak için ellerini çabuk tutması gerektiğini açıkladı. 

KPSS ORTAÖĞRETİM BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR? 

Yayınlanan kılavuza göre sınav ücreti de belli oldu. Adayların sınava girebilmesi için ödemeleri gereken tutar 130 TL olarak belirlendi. 

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAVI NE ZAMAN? 

13 Eylül 2022 tarihinde sona erecek olan başvuruların ardından sınavın ise 6 Kasım 2022 tarihinde saat 10:15'te yapılacağı öğrenildi. Adayların bu süreçte T.C. kimlik kartları ve başvuru tamamlandıktan bir süre sonra yayınlanacak olan giriş belgeleri ile sınava gitmeleri önemli görüldü. 

KPSS SINAV BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR? 

Sınava girmek isteyen adayların ve hala başvuru yapmamış olan kişileri ÖSYM tarafından verilen başvuru ekranı üzerinden başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiği açıklandı. Verilen başvuru ekranı ise şu şekildeydi; 

BAŞVURU EKRANI 

KPSS ORTAÖĞRETİM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? 

1 Kasım 2022 tarihinde girilecek olan sınavın sonuçlarını ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 1 Aralık tarihinde açıklanacağı öğrenildi. 

ÖSYM duyurdu! KPSS başvurularında sona geliniyor son gün 13 Eylül! İşte başvuru ekranı

Sınava girmek isteyen fakat hala başvurusunu tamamlamamış adaylar için ÖSYM tarafından son duyuru bu şekilde yapıldı. 

SONRAKİ HABER