ÖSYM deprem bölgesinde DGS sınav ücreti alınmayacağını açıkladı!

ÖSYM’den yeni bir açıklama geldi. Dikey Geçiş Sınavına girecek olanlar için başvuru tarihleri açıklandı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamaya göre Deprem bölgesinde bulunan ve Dikey Geçiş sınavına girecek olanlardan ücret alınmayacak.

ÖSYM deprem bölgesinde DGS sınav ücreti alınmayacağını açıkladı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada Dikey geçiş sınavına girecek olan öğrencilere başvuruların başladığı duyuruldu. Yine yapılan açıklamalarda deprem bölgesinde yer alan ve Dikey Geçiş sınavına girecek olan öğrencilerden herhangi bir ücret alınmayacağı belirtildi.

ÖSYM DGS sınavı başvuru tarihlerini açıkladı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yeni bir açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada 16 Temmuz 2023 tarihinde yapılacak olan Dikey Geçiş sınavının başvurularının bugünden itibaren başladığını bildirdi. Yaptığı açıklamalarda başvuruların e-devlet veya ÖSYM sitesi üzerinden yapılabileceğini de belirtti. 16 Temmuz 2023 tarihinde gerçekleşecek olan Dikey Geçiş Sınavı için başvuruların bugün itibari ile başladığı ve 5 Haziran 2023 tarihine kadar süreceği belirtildi. Bunların yanı sıra Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi yayımladığı açıklama da deprem bölgesinde olan ve sınava girecek öğrencilerden herhangi bir ücretin alınmayacağı belirtildi.

DGS için başvuru şartları neler

ÖSYM’nin bugün duyurduğu habere göre Dikey Geçiş Sınavlarının başvuruları bugün itibari ile başladı ve 5 Haziran gününe kadar sürecek. Dikey Geçiş Sınavına başvuru yapmak isteyen adaylar ÖSYM’nin web adresi üzerinden başvurularını yapabilecekler. Sınav için 270 TL olarak belirlenen ödemelerini yapan adayların başvuruları tamamlanmış olacak. ÖSYM’nin yaptığı açıklamada ise deprem bölgesinde bulunan ve sınava girmek isteyecek olan kişilerden herhangi bir ücret alınmayacağı duyuruldu. Adaylar sınav ile ilgili daha geniş bilgiyi Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)’nin resmi web adresine girerek 2023-DGS Kılavuzu’ndan okuyabilirler.

SONRAKİ HABER