ÖSYM 2022 YÖKDİL/2 sonuçlarını açıkladı! Sınav sonuçları görüntüleme sayfası

ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden 2022 YÖKDİL/2 sonuçlarını açıkladı. Sonuçlara hangi sayfadan bakılıyor.

ÖSYM 2022 YÖKDİL/2 sonuçlarını açıkladı! Sınav sonuçları görüntüleme sayfası

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavının sonuçları bugün itibariyle ÖSYM tarafından açıklandı. Sınava giren öğrenciler aldıkları sonuçlara nereden bakabiliyor? ÖSYM tarafından erişime sunulan sınav sonuçları şu şekilde duyuruldu;

"2022-YÖKDİL/2 Sınavı Cevap Kâğıtları ve Aday Cevapları Erişime Açıldı

28 Ağustos 2022 tarihinde uygulanan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (2022-YÖKDİL/2) adaylarının cevap kâğıtlarının görüntüleri ve cevap kâğıtlarına yapmış oldukları işaretlemelerin optik okuyucular tarafından okunması sonucu elde edilen aday cevapları ile soruların doğru cevapları ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 09 Eylül 2022 tarihinde saat 10.15’ten itibaren 10 gün süreyle erişime açılmıştır."

ÖSYM 2022 YÖKDİL/2 sonuçlarını açıkladı! Sınav sonuçları görüntüleme sayfası

Sınav Sonuçları Nereden Görüntülenir?

"Adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresine T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapıp ilgili sınavı ve “Cevap Kâğıdı Görüntüleme” ekranını seçerek sınavda kullandıkları cevap kâğıdı görüntüsünü, işaretlemelerini, işaretlemelerinin optik okuyucularla okunması sonucu elde edilen cevaplarını ve doğru cevapları görebileceklerdir. Ayrıca adaylar, aday cevaplarının ve cevap anahtarının yayınlandığı form üzerindeki soru numaralarını tıkladıklarında, her soru için açılan yeni pencerede soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabı ile ilgili soruya kendilerinin vermiş olduğu cevabı görebileceklerdir. Sorular, adayın sınavda kullandığı kitapçığın soru ve seçenek diziliminde görüntülenmektedir. İlgili sayfada, adayların testlerdeki toplam doğru, yanlış ve boş cevap sayıları ile birlikte ham puanları da gösterilmektedir."

Sınava Kimler Girebilir?

YÖKDİL yani Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı, Yükseköğretim Kurulu ve kurumları ile YÖKDİL Sınav puanını geçerli sayan kurumların aradığı yabancı dil koşulunu sağladığını belgelemek isteyen adayların girdiği bir sınavdır. YÖKDİL'e girebilmek için belirtilmiş herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. 

SONRAKİ HABER