Okulların haftalık programında değişiklik! Türkiye'de okullar 4 gün mü olacak?

Türkiye'de okulların haftada 4 gün olup olmayacağı merak ediliyor. Avrupa'da bazı ülkelerde uygulanan 4 gün okul, 3 gün tatil sistemi, Türkiye'de de gündeme gelmişti.

Okulların haftalık programında değişiklik! Türkiye'de okullar 4 gün mü olacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu konuda yapacağı açıklama bekleniyor. Ancak şu an için resmi bir karar olmadığı için, okulların haftalık programında herhangi bir değişiklik söz konusu değildir. Detaylar için MEB'in açıklamalarını takip etmek önemlidir.

Okulların haftada 4 gün olacağı beklentisi Türkiye’de

Türkiye’de okulların haftada 4 gün olacağına dair beklentiler, Avrupa ülkelerinde uygulanan 4 günlük çalışma sisteminin Türkiye’de de benimsenip benimsenmeyeceği konusunda vatandaşların merakını artırdı. Şuan için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalara göre, Türkiye’deki ilkokul, ortaokul ve lise okullarında eğitim ve öğretim haftanın 5 günü devam etmektedir.

Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri dersler yapılırken, Cumartesi ve Pazar günleri ise resmi tatildir. Şu an için okulların 4 güne indirilmesine dair bir değişiklik planlanmamaktadır.

 Türkiye’de haftalık okul günleri tartışması devam ediyor

İngiltere’de haftada dört gün okul uygulaması destekçileri, tasarruf sağlanabileceğini vurgularken; karşıt görüş sahipleri ise öğrenciler için 4 gün eğitimin verimli olmayacağını dile getiriyor. Türkiye’de ise Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde haftalık okul günlerinin 4 güne düşüp düşmeyeceği konusunda henüz net bir açıklama yapılmadı.

Ancak, bu konuda gelecekte bir değişiklik yapılması durumunda, ilgili haberler tarafımızdan aktarılacaktır. Şu an için Türkiye’de okulların haftalık okul günlerinin değişeceği yönünde somut bir bilgi bulunmamaktadır. Konuyla ilgili gelişmeleri MEB adresinden açıklanması bekleniyor...

 

SONRAKİ HABER