Okullar 4 güne mi düşüyor? MEB tarafından beklenen açıklama geldi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından önemli bir açıklama geldi. Tekin, son dönemlerde okulların 4 güne düşeceği iddialarına açıklık getirerek resmen son noktayı koydu. Bununla birlikte öğretmenlik mülakat alımlarıyla ilgili de konuşan Tekin’in açıklamaları haberimizde

Okullar 4 güne mi düşüyor? MEB tarafından beklenen açıklama geldi

Bakan Tekin, yaptığı açıklamasında 30 büyükşehirde mülakat yapılacağını ifade ederek, “Mülakatta bize ders anlatın diyeceğiz. Atamada mülakat ve KPSS performansı yarı yarıya etkileyecek” dedi. Açıklamasının devamında okullar 4 güne düşecek iddiasına da son noktayı koyarak, “Kesinlikle asılsız bir iddia" ifadesini kullandı.

“ŞEHİR EFSANESİ”

Okula gidilecek gün sayısının azaltılacağına dair ortaya atılan iddialara net yanıt veren Bakan Tekin, “Kesinlikle asılsız bir iddia. Böyle bir şey yok. Bunlar tamamen şehir efsanesi." ifadelerini kullanarak konuya resmen son noktayı koydu.

“NERDEN ÇIKARIYORLAR BİLMİYORUM”

Konunun tamamen asılsız bir iddia olduğunu ifade eden Bakan Tekin sözlerine şu şekilde devam etti:

“Nereden çıkarıyorlar bilmiyorum. Mesela geçenlerde çok sevdiğim bir dostum mesaj yazmış; 'Okulları 4 güne düşürüyormuşsunuz.'

Benim hiç böyle şeyim yok. Duymadım. Sonra bir baktım sosyal medyaya bir gazete haber yapmış; Milli Eğitim Bakanı açıkladı. Nerede açıkladım, yok. Ne dedim, yok. Yok öyle bir şey. Kesinlikle asılsız bir iddia. Böyle bir şey yok. Hatta o gün deprem bölgesinde bir yerdeydik. Bir çocuk ağlayarak geldi; 'Okullarımızı 4 güne düşürmüşsünüz.' Bunlar tamamen şehir efsanesi”

SONRAKİ HABER