Öğrencilere 2023-2024 eğitim dönemi karşılıksız burs müjdesi! VGM açıkladı! Başvurular başladı!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan son bilgiye göre ortaöğretim, lise ve yükseköğretim kurumlarının öğrencilerine yeni dönem için burs başvuruları başladı.

Öğrencilere 2023-2024 eğitim dönemi karşılıksız burs müjdesi! VGM açıkladı! Başvurular başladı!

2023-2024 eğitim öğretim dönemi içerisinde öğrencilere destek olmak amacı ile çeşitli firma ve kuruluşlarına destekleri öğrencilere burs olarak yansıtılıyor. Her kapsamda verilebilen burslar ile öğrencilerin eğitimde fırsat eşitliklerini sağlamaları ve eğitim öğretim masraflarında zorluk çekmemeleri için veriliyor. Bu çerçevede burs vereceğini açıklayan bir diğer kurum da Vakıflar Genel Müdürlüğü oldu. Vakıflar Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı son duyuruda ortaöğretim, lise ve yükseköğretim öğrencileri için burs başvurularının başladığını belirtti. İşte tüm detaylar…

Vakıflar Genel Müdürlüğü burs detayları neler…

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2023-2024 eğitim öğretim döneminde ortaöğretim, lise ve yükseköğretim kurumlarındaki öğrencilere eğitim öğretim dönemlerinde eğitim masraflarını rahatlıkla karşılaması, eğitimdeki fırsat eşitliğinin korunması için verildiği belirtilirken verilen bursun ortaöğretim kurumu öğrencileri için 750 TL yükseköğretim öğrencileri içinse 1250 TL olarak verileceği belirtildi.

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere karşılıksız olarak verilecek olan bursun Ekim ayından itibaren başlayacağı belirtilirken bununla beraber Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sahte haber, sayfa ve hesaplara itibar edilmemesi ve Genel Müdürlüğümüz bursları ile ilgili her türlü duyuru ve başvuru işlemlerinin www.vgm.gov.tr adresi üzerinden takip edilmesi gerektiği tüm adaylara duyuruldu.

Başvuru tarihleri…

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan bilgiye göre ortaöğretim burs başvuru kayıtları başladı. Yükseköğretim kurumlarının öğrencileri içinse kayıt işlemlerinin bitmesi ile başlayacağı belirtildi. Resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan açıklamaya göre ise

Ortaöğrenim Eğitim Yardımı başvuruları 01 Ekim 2023 tarihinde başlayacak 15 Ekim 2023 tarihine kadar devam edecek. 
Yükseköğrenim Bursu ve Yabancı Uyruklu Öğrenci Bursu başvuru tarihleri Henüz kesinleşmemiştir.

SONRAKİ HABER