Öğrenciler ve veliler, dikkat! Üniversiteler online eğitime geçiyor: O listeye 3 üniversite daha eklendi

Üniversitelerde 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasına kısa bir süre kaldı. Kalan kısa süreye rağmen üç üniversite tarafından daha online eğitime geçileceği bilgisi duyuruldu. İşte o üniversiteler...

Öğrenciler ve veliler, dikkat! Üniversiteler online eğitime geçiyor
Adıyaman, Malatya ve Kahramanmaraş Üniversiteleri online eğitime geçiyor

2023-2024 yeni eğitim öğretim yılına az bir süre kalırken üniversiteler Akademik takvimlerini açıkladı.

ÜÇ ÜNİVERSİTE DAHA ONLINE EĞİTİME GEÇTİ

Rektörlüklerden gelen açıklamalara göre üç üniversiteden daha uygulamalı eğitimler dışında birçok bölümde online eğitime geçme kararı alındığı bilgisi geldi.

 

MALATYA TURGUT ÖZEL ÜNİVERSİTESİ

Rektör Prof.Dr. Recep Bentli'nin aktardığı bilgiye göre 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı güz dönemini kapsayacak şekilde lisans ve önlisans bölümlerinde eğitimlerin online yapılacağı ve online olacak bölümlerin 11 Eylül Pazartesi günü senato kararıyla yayımlanacağı duyuruldu.

 

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİ

Adıyaman Üniversitesi yetkilileri tarafından yapılan açıklamada "4 Eylül 2023 tarihinde Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet KELLEŞ başkanlığında toplanan Üniversitemiz Senatosunda 2023-2024 Akademik Yılı eğitim-öğretim süreci değerlendirilmiştir. Buna göre 6 Şubat tarihli depremler sonucunda şehrimizde meydana gelen olumsuzluklar, üniversitemize ait binaların ve dersliklerin etkilenme durumları, kampüsümüzdeki alt yapı problemleri, tamamlanan/devam etmekte olan yapım/onarım çalışmaları, akademik-idari personellerimizin barınma sorunları ve öğrencilerimizin karşılaşabilecekleri olası zorluklar göz önünde bulundurularak 2023-2024 Akademik Yılı eğitim-öğretim sürecinin aşağıdaki tabloda belirtilen şekilde yürütülmesine oy birliği ile karar verilmiştir. Bahar yarıyılı için daha sonra yeniden değerlendirme yapılarak öğrencilerimize ve kamuoyuna ilan edilecektir." ifadelerine yer verildi.

 

KAHRAMANMARAŞ İSTİKLAL ÜNİVERSİTESİ

Kahramanmaraş Üniversitesi'nin duyurusunda 2023-2024 Akademik Yılı eğitim-öğretim online yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Online eğitim yapacak bölümlerin listesine ise Üniversite'nin 7 Eylül duyurusundan ulaşılabileceği söylendi.

SONRAKİ HABER