O üniversitelere ilk kez kayıt yaptıran öğrencilere toplu taşıma bedava olacak!

Üniversite kayıt dönemlerinin başlamasına kısıtlı bir süre kalmışken çok sayıda aday da kayıt yaptıracakları okullar ile ilgili araştırmalar yapıyor. Bu dönemlerde bazı üniversiteler burs bazı üniversiteler ise yurt imkanı tanıyor. Ancak bir üniversite tarafından yapılmış olan açıklama dikkat çekti.

O üniversitelere ilk kez kayıt yaptıran öğrencilere toplu taşıma bedava olacak!

Üniversite kayıtları bazı üniversiteler için başladı. Özellikle vakıf üniversitelerinden bazıları kayıt süreçlerine başlamışken devlete bağlı yükseköğretim kurumlarının büyük bir kısmında kayıtlar henüz başlamadı. Adaylar ise okullarını araştırmaya devam ediyor. 

Ancak yapılan bir son dakika bilgilendirmesi dikkat çekti. Pek çok üniversite öğrencilerine öncelikli yurt ve burs imkanı sunarken bir şehrin üniversitelerinden dikkat çeken bir kampanya geldi. Belediye tarafından yapılmış olan açıklama ile toplu taşıma araçlarının ücretsiz olacağı belirtildi.

KONYA'DA ÜNİVERSİTE KAYDI YAPTIRAN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ ULAŞIM İMKANI!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay tarafından yapılmış olan açıklamada Konya ili içerisinde bulunan üniversitelere ilk kez kayıt yaptıran öğrencilere toplu taşıma araçlarının ilk 10 gün ücretsiz bir şekilde sunulacağı bilgisi verildi.

Altay tarafından yapılan yazılı açıklama kapsamında yer verilen ifadeler şu şekilde;

"2022-2023 döneminde şehrimizdeki üniversitelere ilk defa kayıt yaptıran öğrencilerimizin kartlarına Belediye Meclisimizce alınan karar gereği 10 günlük ücretsiz abonman hakkı tanımlıyoruz. Öğrenciler kartlarını ilk kullandıkları andan itibaren 10 gün boyunca belediyemize ait toplu ulaşım araçlarını ücretsiz kullanabiliyor. Ücretsiz abonman süresi dolduğunda öğrencilerimiz, bayilerden veya e-dolum kanalıyla internetten yükleme yaparak indirimli öğrenci tarifesinden kullanıma devam edilebiliyor. Hayırlı olmasını diliyorum."

Bu açıklamanın ardından Konya üniversitelerine kayıt yaptıran öğrenciler için 10 günlük bir süreçle geçerli olacak kampanya duyurulmuş oldu. Başlamış olan bu uygulamaya ilişkin pek çok vatandaş sosyal medya platformlarında pozitif yorumlarda bulundu ve kampanyayı desteklediğini belirtti. Özellikle İstanbul'da üniversite kazanmış olan adaylar ise benzer kampanyaları mega kentte de görmek istediklerini belirtti.

Konuya ilişkin detay bilgilere ulaşmak ve kampanyadan faydalanmak isteyen kişiler atus.konya.bel.tr adresinden ve Konya Mobil Uygulaması aracılığıyla detaylı bilgi alabilir ve başvuru yapabilirler.

SONRAKİ HABER