Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! MEB'den flaş karar, tarih belli oldu: Bakan Özer az önce duyurdu

Liseye geçecek öğrenciler merak içerisinde 2023 LGS sınav, başvuru ve sonuç tarihini araştırırken MEB'den kritik bir karar alındı. Bu karar Bakan Özer tarafından duyuruldu ve tarih paylaşıldı.

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! MEB çok önemli bir karar daha aldı

LGS ne zaman, ertelendi mi? Liseye girecek 8. sınıf öğrencileri ve veliler ikinci dönem girilmesiyle birlikte bu sorunun cevabını araştırmaya başladı ve Millietvekili Genel Seçimi ve Cumhurbaşkanı seçimi ile sınavların çakışmaması için ÖSYM trafından bazı sınav takvimlerinin açıklanmasının ertlendiği biliniyor.

LGS NE ZAMAN YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından LGS sınav tarihleriyle ilgili bir erteleme kararı alınıp kamuoyuyla payalaşılmadığı bilinirken sınav tarihi de sorgulanmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı MEB 2023 LGS sınav takvimi henüz açıklanmadığı için LGS başvuru kılavuzu da yayınlanmadığı belirtilerek başvuru kılavuzu yayınlanmadığı için de 2023 LGS başvuru tarihi belli olmadığı aktarıldı. Ancak bilindiği gibi geçtiğimiz yıl LGS başvuruları 4 - 14 Nisan tarihlerinde alınmıştı.

MEB YENİ KARAR ALDI TARİH BELLİ OLDU

Bu konu hakkında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir karar alındı. Bu kararda ise sınavın ne zaman yapılacağı paylaşıldı. Alınan bu karar Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından duyuruldu. Bakan Özer açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınavı, 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştireceğiz. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum."

Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiriyor! MEB'den flaş karar, tarih belli oldu: Bakan Özer az önce duyurdu

SONRAKİ HABER