Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni karar! Bundan sonra yapılamayacak: 9, 10, 11 ve 12’nci sınıflar için duyuruldu

Milli Eğitim Bakanlığı, (MEB) son dönemlerde tartışma konusu olan açık liselerle ilgili kararını verdi. Aktarılan son habere göre MEB, bundan sonra örgün eğitimlerde okuma hakkını kaybeden öğrenciler ışında açık liseye nakil ve geçiş yapılamayacağını söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni karar! Bundan sonra yapılamayacak: MEB son dakika kararı

MEB tarafından 9, 10, 11 ve 12’nci sınıfları ilgilendiren açık liselerle ilgili kararını duyurdu. MEV açıklamasında, "Örgün ortaöğretim kurumlarında okuma hakkını kaybeden öğrenciler dışındakilerin örgün ortaöğretim kurumlarından açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapamayacakları hükme bağlanmıştır" diyerek öğrencilerin belirli şartlar dışında geçiş yapamayacaklarını belirtti.

AÇIK LİSEYE GEÇİŞ ESASLARI BELLİ OLDU

Merakla beklenen açık liselerle ilgili karar bugün açıklandı. MEB, açık liselere geçiş ve nakilleri sınırlama kararı aldı. Yapılan açıklamada artık sadece örgün ortaöğretim kurumlarında okuma haklarını kaybeden öğrencilerin dışında örgün öğretim kurumlarından açık liselere nakil ve geçiş yapamayacaklarını söyledi.

MEB, açık liseye geçiş şartlarını duyurdu.

DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÖĞRENCİLER

Konu ile ilgili yapılan açıklamada lise öğrencileri için yapılan açıklamada sadece deprem bölgesindeki öğrencilerle birlikte şartları taşıyan diğer öğrencilerin nakil yapabileceklerini şu şekilde belirtti:

“2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılına mahsus olmak üzere deprem bölgesindeki Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Osmaniye illeri ile Gaziantep ilinin Islahiye ve Nurdağı ilçelerinde geçici barınma merkezlerinde (konteyner kent, çadır kent vb.) ikamet eden ve taşıma yolu ile eğitim hizmeti alanlar, istemeleri ve durumlarını belgelendirmeleri hâlinde açık öğretim liselerine nakil ve geçiş yapabileceklerdir”

SONRAKİ HABER