Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından duyuruldu! Yeni sınav kararı: Artık o sınıfların hiçbiri sınava girmeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) son dönemlerde öğrenciler için peş peşe kararlarını açıklamaya devam ediyor. Aktarılan son habere göre o sınıftaki öğrenciler için artık sınav sisteminde değişiklik yapıldı! MEB’den yeni sınav kararı! Artık o sınıfların hiçbiri sınava girmeyecek.

MEB tarafından duyuruldu! Yeni sınav kararı: Artık o sınıfların hiçbiri sınava girmeyecek

MEB özellikle ilkokul öğrencileri için önemli bir açıklama yaptı. 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflarda yapılacak olan sınav sisteminde değişikliğe gidildiğini duyurdu. MEB tarafından açıklanan bu karar özellikle veli ve öğrenciler tarafından büyük şaşkınlıkla karşılandı. Bu yıl okula gidecek öğrencileri yakından ilgilendiren kararların detayları haberimizde

OKULLARDA SINAV SİSTEMİ DEĞİŞTİ

Öğrenciler bu hafta yeni eğitim öğretim dönemine başladı. MEB tarafından da bu süreç içerisinde yeni bir karar alındığı duyuruldu. Ölçme ve Değerlendirme Yönetmeliği’nde yeni bir karar yayımlandı ve bu Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan kararlara göre 1, 2 ve 3’üncü sınıflardaki öğrenciler için sınav sistemi geçerli olacak. Ancak bu sistemi 4. Sınıflara da entegre edildi. Daha önce sınavlara giren dördüncü sınıf öğrenciler de artık sınava girmeyecek. Bu karar hem veliler hem de öğrenciler tarafından şaşkınlıkla karşılandı.

YAZILI SINAV YOK

İlkokul dördüncü sınıf öğrencileri için yazılı sınav saati uygulaması yapılmayacak. Öğrencileri  notları gelişim dosyalarına göre verilecek. Bununla birlikte ortaokul ve liselerde yapılacak olan sınavlarda bütün öğrencilere sınavda aynı sorular sorulacak. Ortak sınavların hepsi test usulü olacak. Diğer sınavlar ise yazılı olacak.

SONRAKİ HABER