MEB'den Türkiye geneli tüm okullar için flaş karar: İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat: Yaz tatili 10 gün erken başlıyor

MEB'den çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında yaz tatili dolaylı olarak 10 gün erken başlayacak. Okullarda devamsızlık sorunu kalktığından kaynaklı olarak yaz tatili dolaylı olarak erken başlamış olacak.

MEB'den Türkiye geneli tüm okullar için flaş karar: İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat

Mayıs ayına adeta bir tatilim maratonu için de geçiren öğrenciler Haziran ayının gelmesiyle birlikte yaz tatili heyecanını da yaşamaya başladı ancak bazı öğrenciler sınav stresini de yaşamaya başladı. Okullarda yaz tatili ile ilgili birçok iddia buluurken yaz tatilinin olmayacağı iddiaları gündemi sallamıştı ancak gerçeklik payı olmadığı ifade edildi.

YAZ TATİLİ TAKVİMİ PAYLAŞILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tüm öğrencileri ilgilendiren son dakika kararını duyurdu. 2 yıl boyunca devam eden Korona virüs salgını ve bu yıl yaşanan deprem felaketi sonrasında öğrenciler uzun süre okullarından uzak kal kaldığı hatırlandı ve Mayıs ayında ise hem resmi tatiller hem de seçim nedeniyle okullar bazı günler tatil edildi. 2023 Yaz tatilini ne zaman başlıyor sorusunun yanıtı da öğrenciler ve veliler tarafından araştırılırken Bakan Özer tatil takvimini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığı 2022-2023 eğitim öğretim yılı takvimini daha önce açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre 2023-2022-2023 eğitim öğretim yılı 12 Eylül tarihinde başlamıştı. Yaz tatili ise 16 Haziran'da başlayacaktı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye geneli için çok önemli bir karar alındı ve devamsızlıkların sınıfta kalma için sorun olmayacağı ifade edildi.

TATİL DOLAYLI OLARAK 10 GÜN ERKEN BAŞLAYACAK 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bazı öğrenciler için yaz tatili erken başlıyor. Özellikle bu yıl LGS sınavına ve YKS sınavına girecek olan öğrenciler için devamsızlığın sorun olmayacağı ifade edildi. Devamsızlık sınıfta kalma sebebi olmayacağı belirtilerek okulların kapanması sonrası yapılacak olan YKS sınavına hazırlanan öğrenciler devamsızlık yaparak 10 mgün erkenden yaz tatiline başlamış olacak. Yani tatil dolaylı olarak 10 gün erken başlamış olacak.

SONRAKİ HABER