MEB'den tatil formülü açıklandı! 3+3 sistemi tatil geliyor: Bu haftadan itibaren okullar toplam 6 gün tatil olacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından milyonlarca öğretmen ve öğrenciyi ilgilendiren flaş bir karar alındı ve yeni tatiller duyuruldu.

MEB'den tatil formülü açıklandı! 3+3 sistemi tatil geliyor: Bu haftadan itibaren toplam 6 gün tatil

Mayıs ayının 2'inci haftasına girilmesi ile birlikte seçim süreci hızlandı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini ilgilendiren kararı duyurdu. Bu karar kapsamında yeni tatil günleri olduğu bildirildi. Tüm bunlarla beraber 19 Mayıs'ın da yaklaşması ile beraber tatil günleri de öğrenciler ve veliler tarafından sorgulanmaya başlandı.

RESMİ TATİLLER 

Haftalık programlarda önemli değişiklikler yapıldığı belirtilerek Bakan Özer önemli bilgiler paylaştı. 14 Mayıs seçimleri yaklaşırken öğrencilerle ilgili kararlar da yaklaştı. Bu noktada okullar 15 Mayıs ve 19 Mayıs'ta tatil edildi.

Öğrencilerin Mayıs ayında üç kez tatilleri olacak ve bunlardan biri 1 Mayıs'tı ve kullanırken Seçim Tatili ve 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı tatil olacağı ifade edildi. Bakan Özer açıklamalarında "Seçimden sonra eğitime 1 gün ara vereceğiz. Öğretmenlerimizi de idari izinli sayacağız" ifadelerini kullandı.

TOPLAM 6 GÜN TATİL

Tüm bunlarla beraber hafta sonu tatili ve seçim sonrası tatili ile 3 gün tatil olacak. Ayrıca 19 Mayıs tatili ve hafta sonu tatili ile 3 gün tatil olacak. Bu haftalık 3 + 3 sistemi ile öğrenciler 6 gün tatil yapacak. 

SONRAKİ HABER