MEB'den gece yarısı son dakika kararı! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat: Okullar kapanıyor

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer milyonlarca öğrencinin merak ettiği sorunun yanıtını paylaştı.

MEB'den gece yarısı son dakika kararı! İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu duyuruda okulların kapanacağı tarih resmen belli olduğu paylaşıldı. Konu ile ilgili olarak okulların ne zaman kapanacağı araştırılırken MEB'den çok önemli bir duyuru yapıldı. Bu karar ise Milli Eğitim Bakanı Özer tarafından duyuruldu.

UZATMA YAPILMAYACAK

Bakan Özer yapmış olduğu açıklamasında herhangi bir uzatma yapılmayacağını vurguladı. Bakan Özer söz konusu açıklamalarında eğitim ve öğretimin 16 Haziran’da sona ereceğini belirtti ve açıklamalarındaşu ifadeleri kullandı:

"2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız"

BAKAN ÖZER'İN AÇIKLAMALARI 

Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının 16 Haziran tarihinde sona ereceğini ve herhangi bir uzatma yapmayacağını vurguladı. Tüm bunlarla beraber Bakan Özer açıklamalarında şu ifadeleri kullandı:

"Hayatın normalleşmesindeki en önemli etmenlerden bir tanesi de eğitimin normal bir şekilde akışının sağlanması. Milli Eğitim Bakanlığı olarak bu amaçla 6 Şubat’tan itibaren bölgedeki okulları açmasak bile kurduğumuz çadırlarla, konteynerlerle, prefabrik okullarla çocuklarımızın bu travmayı atlatması için her türlü desteğimizi sağladık. Müfredata dayalı bir eğitimden ziyade psikoeğitimi merkeze alarak o çocuklarımızın normalleşmesine ve psikolojik sağlamlıklarının güçlenmesinde her türlü desteği verdik.

16 HAZİRAN'DA SONA ERECEK 

6 Şubat tarihinden itibaren şu ana kadar 18,5 milyon öğrencimizi eğitim öğretimle buluşturduk. Geriye kalan öğrencilerimiz de artık bundan sonra Milli Eğitim Bakanlığı olarak açıklama yapmak yerine valilerimize bu yetkiyi verdik, illerindeki şartları olgunlaşmış olan ilçelerde, artık eğitim öğretimi devreye alacaklar. 2022-2023 eğitim öğretim yılı 16 Haziran’da sona eriyor. Herhangi bir uzatma yapmayacağız. Yani bu gecikmelere rağmen eğitim öğretimi 16 Haziran’da sona erdireceğiz. Ama yazın daha sonra açıklayacağımız kayıpların telafisiyle ilgili takviye edici eğitim programlarıyla öğrencilerimizi desteklemeye devam edeceğiz"

SONRAKİ HABER