MEB kararını duyurmuştu! İlkokul ortaokul ve lise öğrencileri dikkat! Okullar tatil edildi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından milyonlarca öğrenciiyi ilgilendiren çok önemli bir karar alındı. Bu karar kapsamında 13 Mart'a kadar okulların tatil edildiği bildirilmişti. Peki hangi illerde okullar tatil edildi.

MEB kararını duyurmuştu! İlkokul ortaokul ve lise öğrencileri dikkat! Okullar tatil edildi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer okullar hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Özer açıklamalarında öğrencilerin ve velilerin merak ettiği okulların açılma tarihi hakkında değerlendimelerde bulundu.

6 Şubat 2023 pazartesi günü eğitim öğretimin ikinci yarısı başlayacaktı ancak yaşanan deprem felaketi nedeniyle eğitime ara verildi. Milli Eğitim Bakanı Özer ise okulların tatil edillmesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kahramanmaraş merkezde depremden çok etkilenmiş olan Adana için önemli bir açıklamada bulunan Bakan Özer eğitim öğretimin Adana ili içinde 13 Mart 2023’e ertelendiğini ifade etti. 

Bakan Mahmut Özer Adana 112 Acil Çağrı Merkezi İzleme Değerlendirme ve Koordinasyon Salonunda basın toplantısı düzenlemişti ve açıklamasında 71 il için eğitim öğretimin 20 Şubat 2023 pazartesi başladığı aktardı.

BAKAN ÖZER'İN AÇIKLAMALARI 

10 ilde eğitimi normalleştirebilmek adına çalışmalarını sürdürdüklerimi ifade eden Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer daha önce yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

"Şu anda 10 ilde eğitim öğretime ara verilmiş olsa da çadırlarda, konteynerlerde, prefabrik okullarda çocuklarımız için vermiş olduğumuz destekler şu ana kadar kesintisiz bir şekilde devam etti. Önceliğimiz sık sık ifade etmiş olduğumuz gibi müfredata dayalı eğitim değil, 10 il için çocuklarımızı düşünüyoruz. Çocuklarımızın psikososyal, duygusal sağlamlıklarına destek vermek için elimizden geleni yapıyoruz ve yapacağız."

13 MART'A KADAR ERTELENDİ 

Bakan Mahmut Özer’in yaptığı açıklamada 10 ilde çok dinamik bir süreç yaşandığı ve her geçen gün değişmekte olan verilere göre kararlarını güncellediklerini belirterek daha önce Adana’da 1 Mart 2023 olarak belirlenen tarihin 13 Mart 2023 tarihine ertelenmesine karar verildi.

Ayrıca Bakan Özer açıklamalarında 13 Mart 2023 tarihine kadar yeni verileri paylaşacaklarını belirtti.

SONRAKİ HABER