LGS sınav yerleri açıklandı mı? LGS sınavı ne zaman? LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğrenciler tarafından LGS sınav yerlerinin açıklanıp açıklanmadığı merak edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın paylaştığı bilgiler doğrultusunda LGS sınav yeri açıklama tarihi belli oldu. Peki, 2023 LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

LGS sınav yerleri açıklandı mı? LGS sınavı ne zaman? LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın paylaştığı bilgilere göre, LGS sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı netleşti. Peki, LGS sınav yerleri nereden öğrenilecek? LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak? İşte haberin merak edilen tüm detayları…

2023 LGS ne zaman yapılacak?

Öğrencilere tarafından merak edilen konulardan biri de LGS sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı oldu. Liselere Geçiş Sistemi (LSG) merkezi sınavının 4 Haziran 2023 tarihinde yapılacağı açıklanmıştı. Konuyla ilgili Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu. Bakan Özer, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavı, 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleştireceğiz. Şimdiden sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

2023 LGS sınav yerleri ne zaman açıklanacak?

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav yerlerinin ne zaman açıklanacağı merak edilirken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın paylaştığı bilgilere göre, öğrencilerin sınava gireceği yerler 26 Mayıs 2023 tarihinde paylaşılacak. Öğrenciler e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden erişim sağlayabilecek. Fotoğraflı giriş belgesinin 26 Mayıs 2023 tarihi itibarıyla elektronik ortamdan okul müdürlükleri tarafından alınacağı ve mühürlenerek onaylanacak.

2023 LGS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

2023 Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı 4 Haziran 2023 tarihinde gerçekleşecek ve LGS sonuçlarının da 26 Haziran 2023 tarihinde açıklanacağı belirtildi. LGS sınav sonuçları ile ilgili duyuruların https://www.web.gov.tr internet adresi üzerinden ilan edileceği belirtildi. Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavının Türkiye saati ile birinci oturumunun 09.30, ikinci oturumunun da 11.30’da başlayacağı bildirildi.

SONRAKİ HABER