İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullara 1 hafta tatil! Kar yağışından dolayı tatil bekleniyor: İşte o iller

İstanbul dahil 13 büyükşehirde şiddetli kar yağışı bekleniyor. Bu doğrultuda okullarda kar yağışından dolayı 1 hafta tatil olabileceği iddia edildi.

İstanbul dahil 13 büyükşehirde okullara 1 hafta tatil! Kar yağışından dolayı tatil bekleniyor

YOĞUN KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Okulların yeni açılmasının ardından, Türkiye genelinde soğuk hava dalgasının etkisiyle yaşanan düşük sıcaklıklar ve İstanbul'da gerçekleşen ilk kar yağışı, önümüzdeki günlerde yeni bir tatilin mümkün olup olmadığı sorusunu gündeme getirdi. Meteoroloji uzmanları, son dönemin en soğuk hava dalgalarından birinin Türkiye'ye doğru ilerlediğini belirterek, özellikle batıda kalan şehirlerde yoğun kar yağışının beklendiğini açıkladılar.

TATİL BEKLENTİSİ ARTIYOR 

Bu durum, ulaşımda aksamalara ve okulların tatil edilmesi ihtimaline neden olabilir. İstanbul başta olmak üzere büyükşehirlerde yaşanabilecek kar yağışının, öğrencilerin ve velilerin sosyal medyada fırtına uyarısı yapılan okullarda tatil beklentilerini artırdığı belirtiliyor. Ancak, bazı veliler öğrencilerin her durumda okula gitmesi gerektiğini savunarak, fırtına uyarısına sert tepki gösteriyor.

1 HAFTA KADAR TATİL EDİLME İHTİMALİ

Öte yandan, meteoroloji uzmanları fırtına uyarılarına da dikkat çekiyor ve bu durumun özellikle ulaşım güzergahlarında sıkıntılara yol açabileceğini vurguluyor. Yaşanacak olası olumsuz hava koşulları nedeniyle, bazı bölgelerde okulların bir hafta kadar tatil edilme ihtimali üzerinde duruluyor.

SONRAKİ HABER