İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat! MEB'den flaş karar: Okullar 6 gün tatil olacak

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yeni bir karar daha alındı. Bu doğrultuda okulların 6 gün tatil olacağı bildirildi. Bu noktada tatil olan günler de paylaşıldı.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri dikkat! MEB'den flaş karar

Öğrencilerin beklediği yeni tatil müjdesi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyurulduğu bildirildi. Seçimlerin ikinci tuta kalması kapsamında tatil günleri de 6'ya çıktı. Bu noktada 6 gün tatil yapılacağı bildirildi.

Türkiye'nin merakla beklediği Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri gerçekleştirildi ve seçimler ikinci tura kaldı. Türkiye'nin 81 ilinde rekor katılımla oy kullanımı yapılırken Cumhurbaşkanlığı seçiminde kazanan olmadı. Milletvekilliği seçiminde meclis çoğunluğunu Cumhur İttifakı alırken Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan önde olsa da seçim ikinci tura kaldı.

İkinci tur seçimlerinin ise 28 Mayıs'ta yapılacak. Ertesi gün yani 29 Mayıs'ta okullar yine tatil olacak.

6 GÜN TATİL OLACAK 

İkinci tur seçimlerinin ise 28 Mayıs'ta yapılacak. Ertesi gün yani 29 Mayıs'ta okullar yine tatil olacak. 15 Mayıs Pazartesi günü dahil olmak üzere öğrenciler 3 günlük tatil yaptı. Yarın okul sıralarına dönmeye hazırlanan öğrenciler 19 Mayıs ve hafta sonu tatili ile 3 gün daha tatil yapacak. Bu doğrultuda 28 Mayıs seçimlerinde 29 Mayıs tatil olacak ve hafta sonu ile 29 Mayıs tatili kapsamında 3 gün daha tatil olacak.

Seçimlerin ikinci Tura kalması ile birlikte 28 Mayıs'ta yapılacağı kesinleşti. Böylece 29 Mayıs Pazartesi günü de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tatil edilecek nokta okullarda oy kullanma işlemleri yapılacağı için 29 Mayıs Pazar pazartesi gününün tatil olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

SONRAKİ HABER