Eğitim Desteği kapsamında, öğrencilere 2.000 TL burs ödemeleri verileceği bilgisi yayımlandı...

Kasım ayı dahilinde en çok merak edilen konular arasında yer alan KYK Burs ve Kredi Ödemeleri ile ilgili gelişmeler merak konusu olurken, çeşitli Kurumlar Vakıflar ve Belediyeler tarafından sunulan eğitim desteği araştırma konusu oldu....

Eğitim Desteği kapsamında, öğrencilere 2.000 TL burs ödemeleri verileceği bilgisi yayımlandı...

Öğrenciler için sunulan “Eğitim Desteği” ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 2024 yılından itibaren KYK Burs ve Kredi ödemelerine zam yapılacağı bilgisini vermesiyle birlikte, belediyeler de resmi internet siteleri aracılığıyla eğitim desteğiyle ilgili bilgilendirme yayınlamaya başladı. Belediye eğitim destekleri ve KYK burs ödemesi ile ilgili ayrıntılara haberimizin devamında ulaşabilirsiniz...

KYK burs ve kredi ödemelerine zam müjdesi verildi

Öğrencilerin eğitim hayatına destek olmak için birçok Kurum Vakıf ve Belediye eğitim desteği adı altında yeni projeler hayata geçirerek, öğrencilerinin eğitim hayatına katkı sağlamak için birbirinden farklı imkanlar tanıyorlar. Ülke genelinde bulunan Belediyeler, Vakıflar ve Kurumlar aracılığıyla eğitim desteği alan öğrenciler söz konusu destek ödemesine zam yapılıp yapılmayacağı konusunda araştırma yaparak merak ettiği bu soruya yanıt aramaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günler içerisinde, KYK  Burs ve Kredi Ödemeleri ile ilgili müjde veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KYK burs ve kredi ödemelerine 2024 yılı itibariyle zam yapılacağını ve öğrencilere 2000 TL iletileceğini açıkladı.

Belediye, aylık 1.000 TL ödeme yapılacağını açıkladı!

Üniversite öğrencileri için sunulan 1.200 TL tutarındaki KYK Burs ve Kredi Ödemelerinin 2024 yıl itibariyle 2.000 TL olacağı bilgisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verildi.

Ülke genelinde birçok belediyeden yeni eğitim desteği projeleri bilgisi gelmeye devam ederken, son destek bilgisi Burhaniye Belediyesinden geldi. Okul öncesi dönemden başlayan eğitimin her sürecinde destek faaliyetlerine devam ettiklerini dile getiren, Burhaniye Belediyesi yetkilileri 250 öğrencinin faydalandığı ve toplamda 2 milyon 500 TL olarak belirlenen bütçe ile üniversite öğrencilerinin destek olduklarını vurguladı.  Burhaniye Belediyesi, eğitim desteği adı altında 250 öğrenciye 10 ay boyunca aylık 1.000 TL olmak burs ödemesi sağladıklarını dile getirdi.

SONRAKİ HABER