Depremzede öğrencilere ek kontenjan ayrılacak! Açıklama yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da düzenlenen miting esnasında depremzede öğrenciler için önemli açıklamalar yaparak, lise öğrencileri için müjde verdi. Depremzede öğrenciler için üniversitelerde 25’lik ayrı bir kontenjan ayrıcalığını açıkladı.

Depremzede öğrencilere ek kontenjan ayrılacak! Açıklama yapıldı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan depremzede öğrenciler seslenerek “deprem bölgesinde yaşayan lise son sınıf öğrencilerine bir müjde vermek istiyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamaların detayları haberimizin devamında sizlerle birlikte...

Üniversite öğrencilerine müjde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da düzenlenen mitingde yapmış olduğu açıklamara tüm vatandaşların dikkatini çekmeyi başardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting esnasında, depremzede öğrencilerin eğitim ve öğretim ile ilgili önemli önemli açıklamalar bulunarak, lise son sınıf öğrencilerine müjde verdi. Cumhurbaşkanı, depremzede öğrenciler için üniversitelerde 25’lik ayrı bir kontenjan ayrıcalığını konusunda bilgi paylaşımı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  deprem mağduru olan öğrencilere seslenerek “deprem bölgesinde yaşayan lise son sınıf öğrencilerine bir müjde vermek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı, Devlet üniversitelerinde deprem nedeniyle mağdur olan öğrenciler için önemli çalışmalar yapıldığını dile getirdi. Devlet üniversitelerinde genel yerleştirme dışında deprem bölgesi için yüzde 25’lik ayrı bir kontenjan ayıracakları konusunda açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, deprem mağduru öğrencilerin her biri için tüm vakıf üniversitelerinin programlarında birer yer açılacağını ifade ederek gençlere hayırlı olmasını temenni etti.

Bu karardan 21 bin 560 öğrenci yaralanacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adana’da düzenlenen miting esnasında depremzede öğrenciler için önemli açıklamalar yaparak, deprem bölgesinde yaşayan Lise öğrencilerine müjde vermek istiyorum diyerek konu ile ilgili açıklama yaptı. Bu öğrenciler için deprem yaşanan illerde genel kontenjan hariç yüzde 25’lik ek bir kontenjan ayırma kararı alındığı ve ulusal sıralamaya ek olarak karar doğrultusunda bu öğrenciler sınıf tercihlerine ve tercih sıralarına göre tahsis edilen ek metriklerde kendilerini sıralayabilecekleri imkan sunulacağı bilgisi verildi.

Tüm vakıf üniversitelerinde ise her alanda bu öğrenciler için birer yer tahsis edilecek. Bu karardan toplam olarak 21 bin 560 öğrenci faydalanabileceğini ifade etti. 2023-2024 eğitim-öğretim yılında yeni karardan yararlanabileceklerini bildirdi.

 

SONRAKİ HABER