Deprem sonrası uzaktan eğitim devam ediyor! İşte uzaktan eğitim kararı alınan üniversiteler!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar yeni eğitim ve öğretim dönemi ile ilgili alınan kararları açıklayarak, yeni eğitim-öğretim döneminde de uzaktan eğitime devam eden üniversitelerin listesini paylaştı.

Deprem sonrası uzaktan eğitim devam ediyor! İşte uzaktan eğitim kararı alınan üniversiteler!

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından birçok ilde eğitim-öğretim online olarak devam etmesi kararı alındı. Bu durumda da yeni eğitim-öğretim dönemi kapsamında uzaktan öğrenimin devam edip etmeyeceği merak konusu olurken, YÖK Başkanı Erol Özvar uzaktan eğitime devam eden üniversitelerin listesini açıkladı.

Uzaktan eğitime devam edilecek üniversite listesi açıklandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar yeni eğitim-öğretim dönemi kapsamında, alınan kararları açıklarken, yeni eğitim-öğretim döneminde de uzaktan eğitime devam edecek üniversite listesini paylaştı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar tarafından yapılan açıklamadan elde edilen bilgilere göre yedi üniversitenin bazı bölümlerinde uzaktan eğitim uygulanabileceği bilgisi yer alıyor.

Hangi üniversiteler uzaktan eğitime devam edecek?

Kahramanmaraş’ta medyana gelen birçok il ve ilçeyi etkileyen ve aynı zamanda büyük yıkımlara sebep olan deprem felaketinin ardından birçok ilde eğitim-öğretim uzaktan devam edilmesi kararı alındığı bilgisi verilmişti. Bu durumda da yeni eğitim-öğretim dönemi doğrultusunda uzaktan öğrenimin devam edip etmeyeceği üniversite öğrencileri tarafından merak konusu olurken, YÖK Başkanı Erol Özvar açıklama geldi.

Özvar, Kahramanmaraş merkezli meydana gelen deprem sonrasında Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya’da bulunan üniversitelerin binaların depremden etkilenme durumları göz önünde bulundurularak, öğrencilerin barınma sorunu yaşaması düşünülerek, yeni eğitim ve öğretim dönemi kapsamında bazı illerde bulanan üniversitelerin uzaktan devam edilmesi kararı alındığı açıklandı. Özvar tarafından yapılan açıklamaya göre uzaktan eğitime devam edecek üniversite listesi şu şekilde yer alıyor;

  • Adıyaman Üniversitesi
  •  Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi
  •  İnönü Üniversitesi
  •   İskenderun Teknik Üniversitesi
  • Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi
  • Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi
  • Malatya Turgut Özal Üniversitesi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar yeni eğitim-öğretim dönemi kapsamında, alınan karar kapsamında, yukarıda belirtilen üniversitelerde kayıtlı olan tüm öğrenciler talep etmesi durumunda, eğitim-öğretim süresi kapsamına dahil edilmeden, 1 yıl kayıt dondurma hakkı tanınmasına kararı verildiği bildirildi.

SONRAKİ HABER