Bakan Tekin'den Türkiye geneli tüm okullarda 4 gün okul 3 gün tatil açıklaması: Milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren açıklama

Bakan Tekin'den Türkiye geneli tüm okullarda 4 gün okul 3 gün tatil açıklaması geldi ve milyonlarca öğrenciye haber verildi. Peki okullardaki sistem bu şekilde değişecek mi?

Bakan Tekin'den Türkiye geneli tüm okullarda 4 gün okul 3 gün tatil açıklaması

Okullarda çok büyük değişiklik yapılacak iddiası gündeme geldi ve Türkiye geneli tüm okullarda 4 gün 3 gün tatil olacağı iddia edildi. Bu iddia, eğitim camiasında büyük bir yankı uyandırırken Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yeni bir eğitim modeli üzerinde çalıştığı ve bu modelin yakında açıklanacağı öne sürüldü. Bu modele göre, okullar haftada 4 gün yüz yüze eğitime devam edeceği gibi 3 gün ise tatil olacağı ifade edildi. 

BAZILARI BEĞENDİ BAZILARI BEĞENMEDİ

MEB'den ise henüz resmi bir açıklama gelmezken ancak bazı eğitimciler ve veliler, bu iddiaya olumlu baktığı da olurken bazı kısımlar tarafından da bu iddiaya olumsuz bakıldı. Olumlu bakanlar, bu modelin hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin dinamiğini sağlayacağını ve ayrıca öğrencilerin evde kaldıkları günlerde de ders çalışabilecekleri savunuldu. Eleştirenler ise, bu modelin eğitim kalitesini düşüreceğini belirtti.

BAKAN TEKİN'DEN AÇIKLAMA GELDİ 

Bu iddialar hakkında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından bir açıklama yapıldı. Bakan Tekin bu iddianın gerçek olmadığını belirterek 5 gün okul 2 gün hafta sonu tatili olacağını belirtti. Kendisinin böyle bir açıklamasının olmadığını belirten Bakan Tekin iddiaların gerçeği yansıtmadığını ifade etti. 

SONRAKİ HABER