Bakan Tekin'den şoke eden açıklama! Türkiye'de 977 bin yabancı uyruklu öğrenci var: Bunlardan 790 bini Suriyeli

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin açıklamalarında ülkemizde 790 bin Suriyeli öğrencinin bulunduğunu belirtti.

Bakan Tekin'den şoke eden açıklama! Türkiye'de 977 bin yabancı uyruklu öğrenci var

Türkiye'de eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin sayısı her geçen yıl arttığı belirtilerek Milli Eğitim Bakanlığı verilerine göre, 2023-2024 eğitim öğretim yılında 977 bin yabancı uyruklu öğrenci Türkiye'de okula gitmeye başladığı bildirildi.

790 BİN SURİYELİ ÖĞRENCİ BULUNUYOR 

Bu öğrencilerin 790 bini Suriye uyruklu olduğu belirtilerek bu açıklama ise Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından yapıldı. Suriyeli öğrencilerin büyük bir kısmı geçici eğitim merkezlerinde veya kamplarda eğitim alırken Türkiye, Suriyeli öğrencilere eğitim hakkı tanıyan ilk ülke olduğu bildirildi.

MERAK EDİLEN SORUYA YANIT VERDİ

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin CNN TÜRK ekranlarında yayınlanan bir canlı yayında gündeme dair sorulara cevap verirken Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yabancı öğrenci sayısını da paylaştı. Milli Eğitim Bakanı Tekin Öğretmenlerin mülakat konusundan okulların 4 güne düşüp düşmeyeceği konusunda birçok soruya yanıt verirken herkesin merak ettiği Türkiye'de kaç Suriyeli öğrenci var sorusuna da yanıt verdi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin Türkiye'de şu anda 977 bin yabancı uyruklu öğrenci olduğunu belirtirken bunların 790 bininin Suriye uyruklu olduğunu ifade etti.

SONRAKİ HABER