Bakan Özer'den Rehber Öğretmen atamaları ile ilgili müjdeli haber!

Milli Eğitim bakanından son dakika haberi! 81 ildeki tüm okullara Rehber öğretmen atamaları yapılacak. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer güzel haberi hem öğrenciler için hem de Rehber öğretmenler için verdi.

Bakan Özer'den Rehber Öğretmen atamaları ile ilgili müjdeli haber!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den alınan son açıklamaya göre 81 ildeki tüm okullara Rehber öğretmen atamaları yapılacak. Atanmayı bekleyen Rehber öğretmenlere ayrı, okullardaki öğrenciler için ise ayrı bir müjde olan bu haber Mahmut Özer tarafından kamuoyuna duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer her türlü imkânı öğrenciler için özellikle öğrencilerin psikolojik destekleri için seferber ettiklerini açıklamalarında belirtti.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’den müjdeli haber

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer yeni bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada 81 ildeki okullara Rehber Öğretmen ataması yapılacağını duyurdu. Daha önceki zamanlarda okullarda öğrencilere psikolojik destek sağlamak adına rehber öğretmen atamalarını arttıracaklarını duyurmuştu. Hatta okuldaki öğrenci sayısı 300 ve üzeri olan okullar için rehber öğretmen atamaları olmuştu.

Şimdi bu sayıyı 100’e indiren bakan mevcudatı 100 ve üzeri olan okullara rehber öğretmen ataması olacağını duyurdu. Okullara da aynı şekilde mevcudatı 100 ve üzeri olan her okul rehber öğretmen kadrosu açabilecek diyerek müjdesini duyurdu. Açıklamalarında her öğrencimizin psikolojik desteğe kolayca ulaşımını sağlayacağız. Bunu için tüm imkanları seferber ediyoruz. Cümlelerine de yer verdi.

Rehber öğretmen atamaları ne zaman olacak?

 Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in açıklamalarına göre yakında yapılacak olan atamalarda Rehber Öğretmenlere öncelik tanınacağa benziyor. Atamanın hangi tarihte olacağı ise henüz açıklanmadı. Açıklamaların ve detayların daha ileri bir tarihte yapılacağı belirtilirken Rehber Öğretmen atamaları için çalışmalar sürüyor.

SONRAKİ HABER