ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak? Alev geç başvuru tarihini kaçırmayın!

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitime Giriş Sınavı olarak bilinen ALES başvurularının başlayıp başlamadığı merak konusu oldu. Bu konuda yetkililerden gelen açıklamalar da bulunuyor. Peki başvuru tarihleri başladı mı?

ALES geç başvuruları ne zaman yapılacak? Alev geç başvuru tarihini kaçırmayın!

ALES sınavı hakkında merak edilenlerden biri başvuru tarihleri olurken bir diğeri ise başvuru ücretleri oluyor. Bu konuda detaylı açıklamalar da geldi. Sınava girecek olan kişiler için önemli tarihler verildi. İşte ALES sınavı hakkında merak edilen her şey haberimizin devamında sizlerle…

ALES başvuruları başladı mı

ALES sınavı için başvuru tarihleri ülkemizde yaşanan deprem felaketi nedeni ile ertelenecek mi merak konusu olmuştu. Bu açıklamalar dahilinde ise ÖSYM açıklama yaparak son noktayı koydu. ALES başvuruları 22 Şubat 2023 ile 1 Mart tarihleri arasında yapıldı. Bu başvuruyu kaçıran kişilerin ise yeniden başvuru yapabilmesi için bir mazeret tarihi belirlendi. ALES geç başvuru tarihi için 10 Mart 2023 belirlendi. Başvurusunu yapamayan tüm adayların bu tarihte mutlaka başvurularını gerçekleştirmesi gerçekleşecek. Bunun sebebi yeniden bir geç başvuru açılmayacak olmasından kaynaklanıyor. ALES 1. Sınav için yapılacak olan bu başvurular ÖSYM’nin ana sitesinden yapılacak. Sınava girecek öğrenciler için ise sınav ücreti 185 TL olarak belirlendi. Bu tarihler içerisinde bu başvuru sitesinden ücreti ödeyerek kayıt tamamlanması gerekmektedir. sınava giriş için bu durum zorunludur.

SONRAKİ HABER