4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri dikkat! MEB'den okullar için flaş karar: 1 Ağustos'ta resmen başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrencileri ilgilendiren önemli bir karara daha imza attığı bildirildi. Bu kararın ayrıntıları aktarıldı ve söz konusu karar Milli Eğitim eski Bakanı Mahmut Özer tarafından paylaşılmıştı.

4,5,6,7,8,9,10,11 ve 12. sınıf öğrencileri dikkat! MEB'den flaş karar

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğrencileri ilgilendiren önemli bir karar verildiği beliritldi ve bu karar hakkında bir de açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada yaşanan deprem felaketinden olumsuz olarak etkilenen afet bölgesinde eğitime bir süre ara verilmesinden kaynaklı olarak bu karar alındığı bildirildi. Bu açığın kapatılabilmesi için yaz okullarının başlatılacağı paylaşıldı. Yapılan açıklamada yaz okullarının 1 Ağsutos'ta başlayacağı bildirildi.

YAZ OKULLARI BAŞLIYOR

6 Şubat tarihinde Türkiye büyük bir felaket yaşadığı belirtilerek deprem bölgesinde pek çok vatandaşımız hayatını kaybederken, hayat resmen durma noktasına geldi. Bunun üzerine öğrenciler için harekete geçen bakanlık, aksayan eğitim için yeni bir projenin hayata geçeceğini duyurdu. Bu noktada yaz okullarının başlatılacağı bildirildi.

ESKİ BAKAN ÖZER'İN AÇIKLAMALARI 

Milli Eğitim eski Bakanı Mahmut Özer bu konu hakkında bir açıklama yapmıştı. Bakan Özer açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

"Matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği sevdirerek günlük yasam becerileriyle ilişkilendirilmesini sağlamak, İngilizce dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerinin geliştirilmesini sağlamak amacıyla İngilizce ve matematik derslerinden hazırlanan çerçeve programları kapsamında Bakanlığımıza bağlı resmî ve özel örgün eğitim kurumlarının 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12'nci sınıflarında öğrenim gören istekli öğrenciler için 3 Temmuz - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında ülke genelinde yaz okulları açılacak"

1 AĞUSTOS'TA BAŞLIYOR 

Daha sonrasında yapılan açıklamada 3 Temmuz tarihi yerine 1 Ağustos denildi. 

Eski Bakan Özer’in açıklamasında göre yaz okulu 1 Ağustos tarihinde başlayacak ve 1 Eylül tarihinde sona erecek. Depremden ciddi olarak etkilenen 11 ilimizde 2023 – 2023 eğitim öğretim yılının ikinci dönemindeki kayıpların ortadan kaldırılması için öğrencilere 1 Ağustos ve 1 Eylül tarihleri arasında yaz okulu ve yetiştirme kursları düzenlenecek.

SONRAKİ HABER