2022 KPSS sınavı görevli ücretleri ne zaman hesaba yatacak?

18 Eylül 2022 tarihinde gerçekleşen ÖSYM KPSS Lisans sınavının ardından sınavda görev alan kişilerin ücretlerinin ne zaman yatırılacağı merak konusu oldu. Peki görevli ücretleri ne zaman yatırılacak?

2022 KPSS sınavı görevli ücretleri ne zaman hesaba yatacak?

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilen fakat sonradan soruların sızdırıldığı iddia edilen KPSS sınavının yeniden gerçekleşeceği tarih 18 Eylül 2022 olarak belirlenmişti. Bunun üzerine geçtiğimiz Pazar günü gerçekleşen KPSS sınavı sona ererek adayların atanması için girilen sınavın sonucu oldukça merak konusu haline geldi. Peki ÖSYM KPSS görevli ücretleri ne zaman hesaplara yatırılacak? 

2022 KPSS GÖZETMEN ÜCRETİ NE KADAR? 

ÖSYM tarafından düzenlenen KPSS sınavı hakkında sınavın tamamlanmasının ardından sınavda görev alan kişiler tarafından en çok konuşulan ve merak edilen konuların arasında görevlilerin bu sınav için aldıkları ücretin ne kadar olduğu ve hesaplara paraların ne zaman yatırılacağı oldu. Peki 2022 KPSS görevli ücretleri ne kadar? 

Alınan görevlere göre değişkenlik gösteren ücretler şu şekilde verildi; 

Gözetmen = 210 TL 

Yedek Gözetmen = 200 TL 

Salon Başkanı = 250 TL 

Sınavda her görevlinin farklı bir alanda sorumluluğu bulunduğu için bu sorumluluklara uygun şekilde ücretlerin alındığı açıklandı. Alınan ücretler doğrultusunda da sınav bitiminden bir süre sonra ÖSYM tarafından belirlenen tarih içerisinde hesaplara yatırılacağı öğrenildi. Peki 18 Eylül tarihinde gerçekleşen sınav için yatırılacak olan ücretler ne zaman hesaplarda olacak? 

KPSS GÖREVLİ ÜCRETLERİ HESAPLARA NE ZAMAN YATIRILACAK ? 

Konu hakkında sınavda görev alan pek çok görevli internet üzerinden sık sık araştırma yapmaya başladı. Geçtiğimiz sınavlarda da bazı sıkıntılar yaşadıklarını ifade eden görevliler bu sene ücretlerin yatacağı net tarihi öğrenmek için konu hakkında sorular sormaya başladı. Peki KPSS görevli ücreti ne zaman hesaplara yatırılacak? 

Bu konuda yetkili kişiler tarafından henüz bir açıklama gelmese de geçtiğimiz KPSS sınavlarında sınavın yapıldığı tarihten 1 hafta sonra yatırılması nedeniyle bu sene de aynı olasılıklar göz önünde bulundurularak önümüzdeki günlerde ya da diğer hafta Pazartesi günü hesaplara yatırılma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

SONRAKİ HABER