2022 KPSS gözetmen öğretmen ücretleri ne kadar, ne zaman hesaplara yatacak?

Dün gerçekleşen KPSS sınavının ardından merak edilen konuların arasında sınavda görev alan öğretmenlerin alacakları ücretlerin hesaplara ne zaman yatırılacağı oldu. Peki gözetmen öğretmenlerin ücretleri hesaplara ne zaman yatırılacak?

2022 KPSS gözetmen öğretmen ücretleri ne kadar, ne zaman hesaplara yatacak?

Bu sene oldukça konuşulan KPSS sınavının ardından merak edilen konular da peşi peşine gelmeye başladı. 31 Temmuz tarihinde yapılan fakat sonradan soruların sızdırılma iddialarının ardından iptal edilen sınav için dün farklı sorular ile aynı sınav tekrarlandı. Sınavın sona ermesinin ardından sınava giren adayların yanı sıra gözetmenlik yapan öğretmenler de alınacak olan ücretler hakkında merak edilenleri araştırmaya başladı. Peki gözetmen öğretmenler ne zaman ücretlerini alabilecek? 

2022 KPSS GÖZETMEN ÜCRETİ NE KADAR? 

ÖSYM tarafından dün düzenlenen KPSS sınavının ardından gözetmen ücretler tarafından oldukça merak edilen konulardan biri gözetmen öğretmenlerin ne kadar ve ne zaman görev ücretlerini alabilecekleri oldu. Yapılan açıklamalarda KPSS sınavında görev alan gözetmen, yedek gözetmen ve salon başkanına ne kadar ücret yatırılacağı belli oldu. 

İşte 2022 Lisans KPSS sınavında görev alan gözetmenlerin alacakları ücretler; 

Gözetmen = 210 TL 

Yedek Gözetmen = 200 TL 

Salon Başkanı = 250 TL 

KPSS GÖZETMEN ÖĞRETMEN ÜCRETLERİ NE ZAMAN YATIRILACAK? 

Sınavda gözetmen olarak görev alan öğretmenlerin alacakları bu ücretlerin hesaplara ne zaman yatırılacağı oldukça merak konusu olmuştu. 18 Eylül 2022 tarihinde yani dün yapılacak olan sınav için yatırılacak olan ücretin de hesaplara yatırılma tarihinin belli olduğu açıklandı. 

25 Eylül 2022 tarihinde sona erecek olan KPSS sınav sürecinin son bulması ile birlikte 1 hafta kadar sonra sınav ücretlerinin yatırılmaya başlanacağı konuşulanlar arasına girdi. Henüz konu ile ilgili net bir açıklama gelmese de önceki sınav tarihleri baz alınarak 1 hafta sonra ücretlerin yatırılmasının beklendiği tahmin ediliyor. Konu ile ilgili detaylar gelmeye başladıkça kamugundemi.com olarak aktarmaya devam edeceğiz.

SONRAKİ HABER