Eğitim durumlarına göre bekçi maaşları açıklandı! 2022 bekçi maaşları…

2021 yılına ait enflasyon verilerinin açıklanması ile birlikte, birçok meslek grubunun yeni dönemde alacakları maaş tutarları belli oldu. 2022 yılı bekçi maaşlarını merak eden milyonlarca vatandaş, konu ile ilgili olarak araştırmalar yapmaya başladı. İşte en çok aranan konulardan biri olan bekçi maaşlarına ilişkin haberin ayrıntıları…

Eğitim durumlarına göre bekçi maaşları açıklandı! 2022 bekçi maaşları…

Hali hazırda bekçi olan ya da kariyer planlamasını bekçilik mesleği üzerine yapmış olan milyonlarca vatandaş, 2022 yılı bekçi maaşlarının ne kadar olduğunu araştırmaya başladı. Vatandaşların bu araştırmalarına net karşılık, TÜİK’in enflasyon oranları ile verildi. Böylelikle 2022 bekçi maaşları da belli olmuş oldu.

TÜİK 2021 Yılı Enflasyon Verilerini Açıkladı!

Ülke sınırları içerisinde çalışan milyonlarca vatandaşın maaşını direkt olarak etkileyen enflasyon oranları dün itibari ile Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklandı. TÜİK yaptığı açıklamada, 2021 yılı aralık ayı enflasyon oranını yüzde 13,58 olarak belirtti. Aynı açıklamada 2021 yılının genel enflasyon oranının yüzde 36,08 olduğu duyuruldu!

Memur Maaşlarına Yüzde 30,5 Oranında Zam Yapıldı!

2021 yılına ait olan enflasyon oranlarının açıklanmasından sonra gözler 2022 yılı memur maaşlarına çevrildi. Yapılan enflasyon açıklamalarından sonra yüzde 27,5 olarak açıklanan memur maaşı zamları, gün içerisinde gerçekleştirilen kabine toplantısından sonra değişikliğe uğradı.

Gerçekleştirilen kabine toplantısı sonrasında, toplantıda alınan kararları açıklamak üzere kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, memurları sevindiren bir açıklamaya imza attı. Memur maaşlarının hesaplanmasında dikkate alınan toplu sözleşme zammının yüzde 5’ten yüzde 7,5’e yükseltildiğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu zam ile birlikte memur maaşlarına uygulanacak olan toplam zam oranının 2022 Ocak ayı itibari ile yüzde 30,5’e yükseltildiğini bildirdi.

2022 Bekçi Maaşları Belli Oldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memur maaşlarına uygulanacak olan zam açıklamasından sonra milyonlarca kişi 2022 yılı bekçi maaşlarını araştırmaya başladı. Farklı eğitim düzeylerine sahip olan bekçilerin, 2022 yılı itibari ile alacakları maaşlar şu şekilde belirlendi:
• İlkokul mezunu bekçilerin alacakları maaş: 6 bin 535 TL
• Lise mezunu bekçilerin alacakları maaş: 6 bin 766 TL
• Üniversite mezunu bekçilerin alacakları maaş: 7 bin 74 TL