Eğer Bir Kişi Evli Değilse Muhtemelen O Kişi Bekardır TYT Sorusunun Doğru Cevabı Ne?

2022 YKS'nin ilk oturumu olan TYT'de sorulan eğer bir kişi evli değilse muhtemelen o kişi bekardır sorusu merak konusu oldu. İşte sorunun doğru cevabı.

Eğer Bir Kişi Evli Değilse Muhtemelen O Kişi Bekardır TYT Sorusunun Doğru Cevabı Ne?

Milyonlarca genç ilk oturumu ÖSYM tarafından bugün yapılan YKS sınavına girdi. 18 Haziran 2022 Cumartesi günü Türkiye'de 81 ilde ve Lefkoşa'da Temel Yeterlilik Testi (TYT) yapıldı. Adaylar Türkçe ve Temel Matematik derslerinden sınava girdi. Sınavın sona ermesinin ardından sosyal medyada sınav soruları ve cevaplarına ilişkin bilgi alışverişi yapılmaya başlandı.

Sınava giren adayların büyük çoğunluğu Türkçe paragraf sorularının bitiminde sınav süresinin bitmesine 1 saat kaldığını ve paragraf sorularının çok vakit aldığını dile getirdi.

Temel Matematik dersinde sorulan Ayşe, Cansu, bilge bisiklet sorusu sosyal medyada en çok konuşulan sorular arasında yer aldı. Türkçe testinde yer alan balıkçı sorusu da en çok yorumlanan sorulardan oldu. Adaylar, soruların doğru cevaplarını araştırmaya başladı. Türkçe sorularının cevap şıklarının da birbirine çok yakın olduğu için zor olduğu yorumları yapıldı.

Sosyal medya üzerinden yorum yapanlar arasında öğretmenler de vardı. Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenleri de şıkların birbirine çok benzediğini, çok iyi bir inceleme sonrasında doğru cevabın bulunabileceğini dile getirdi.

EĞER BİR KİŞİ EVLİ DEĞİLSE MUHTEMELEN O KİŞİ BEKARDIR SORUSU

Sosyal medyada en çok tartışma yaratan soru 'eğer bir kişi evli değilse muhtemelen o kişi bekardır' sorusu oldu. Twitter'da da gündem olan sorunun doğru cevabı araştırılmaya başlandı.

Eğer bir kişi evli değilse muhtemelen o kişi bekardır sorusunun cevabı sosyal medyada tartışılmaya devam ediyor.

SONRAKİ HABER