e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Karne Notlarına Nasıl Bakılır 2022?

2021-2022 eğitim öğretim yılının son haftasında öğrenciler karne heyecanı yaşayacak. Veliler ise e-Okul üzerinden karne notlarına nasıl bakılacağını araştırıyor.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Karne Notlarına Nasıl Bakılır 2022?


2021-2022 eğitim öğretim yılı 17 Haziran 2022 Cuma günü karnelerin dağıtılmasıyla sona erecek. Öğrenciler yaz tatili serüveni başlayacak. 2022-2023 eğitim öğretim yılı da 12 Eylül 2022 Pazartesi günü başlayacak. Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) e-Okul üzerinden karne notlarına nasıl bakılacağı da eğitim öğretimin son haftasında en çok araştırılan konulardan biri oldu.

E-OKUL SİSTEMİ KAPANDI MI?

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi, teknik aksaklıklar dışında her zaman hizmet veriyor. Dönem sonlarında tüm velilerin giriş yapmak istemesi nedeniyle sistemde aksaklıklar yaşanabiliyor. Öğrenciler bu durumu e-Okul VBS kapandı şeklinde yorumlasa da böyle bir durum söz konusu değil. Karne döneminde de e-Okul hem öğrenci hem veli girişlerine açık. Not girişinin de karne gününden bir iki gün önce kapatılması bekleniyor.

e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) Karne Notlarına Nasıl Bakılır 2022?

e-OKUL VBS GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Öğrencinin T.C. Kimlik numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusu da yanıtlayarak sisteme girmek oldukça kolay. Mobil cihazlar üzerinden de sisteme giriş yapılabiliyor. Velilerin çocuklarının notlarını bilmeleri ve öğrenmeleri açısından e-Okul VBS büyük bir öneme sahip. Sistemde karne notları yıl sonu notlar kısmında yer alacak.

Velilerin sisteme giriş yapabilmeleri için Veli Bilgilendirme Sistemi yazan kutucuğa tıklamaları ve ekranda istenilen bilgileri girmeleri gerekiyor. Sisteme giriş yapıldıktan sonra sol ekranda e-Karne sekmesi yer alıyor. Bu sekme üzerinden karne, takdir, teşekkür belgesi görüntüleme işlemleri yapılabiliyor.