e-Devlet ekranı 23.59'da kapanacak! Yüksek maaşla devlet memuru olmak isteyenler

Devlet memuru olmak isteyen adaylar için yayımlanan duyuruların bazılarında başvuru ekranı 30 Haziran günü saat 23.59'da kapanacak. Son gün başvuru yapacaklar için açık olan memur kadroları ve şartları Kamu Gündemi'nde.

e-Devlet ekranı 23.59'da kapanacak! Yüksek maaşla devlet memuru olmak isteyenler

Devlet memuru olmak isteyenler için çok sayıda kamu kurumunun personel alım ilanına başvuru süreci devam ediyor. Kadrolu memur, sözleşmeli kamu personeli, sürekli veya geçici işçi kadroları için yayımlanan duyurularda çok farklı meslek gruplarından personel alımları olacağı ilan edildi.

Memur alım ilanlarının çoğunluğu KPSS puan sıralaması esasına göre yayımlandı. Adaylar KPSS puanları ile başvuruda bulunuyorlar. Kurumlar ise KPSS puan sıralaması esasına göre kimlerin sözlü sınava katılacaklarını ilan ediyorlar. Bazı kurumlar ise öğrenim ve mesleki koşullar ile birlikte KPSS'siz personel alımı yapıyorlar.

BAŞVURU SÜRECİNDE SON GÜN

Geçmiş dönemde ilan edilen KPSS'li KPSS'siz bazı ilanlar için ise süreç ay sonu itibariyle sona erecek. Yüzlerce memur alımı için son başvuru günü olan 30 Haziran'da ekran kapanacak. Adaylar başvurularını online platform üzerinden saat 23.59'a kadar yapacaklar.

ONLİNE BAŞVURU İŞLEMLERİ

Mmeur alımları için kurumlar artık genellikle Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı sistemini kullanıyorlar. Bu sisteme e-Devlet şifreleri ile giriş yapan adaylar kamu iş ilanları duyurularından kendilerine uygun olanlara çok kolay ve hızlı bir şekilde ön başvuruda bulunuyorlar.

Ön başvuru formu alım yapacak olan kurum tarafından hazırlanıyor. Adaya ait kişisel bilgiler dışında başvuru yapılacak kadroya dair alanlarda form üzerinde doldurulacak ve başvurular tamamlanacak.

İŞTE O KURUMLAR

30 Haziran gece saat 23.59 itibariyle başvuru süreci sona erecek memur alım ilanlarına dair liste şöyle;

Sermaya Piyasası Kurulu 50 memur alım ilanı için son gün 30 Haziran.

Gelir İdaresi Başkanlığı 650 kadrolu memur alımı için başvuruları bu gece kapatacak.

İBB 100 memur, Güngören Beleidyesi 25 memur ve Karaadilli Belediyesi 2 memur alımları için son başvurular 1 Temmuz 23.59'da yapılabilecek.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi 16 sözleşmeli personel alımı haftasonu öncesi sona erecek.

Necmettin Erbakan Üniversitesi 1 Temmuz itibariyle personel alımı başvuru ekranını kapatacak.

Kültür Bakanlığı 167 sözleşmeli memur alımı için son gün bugün 23.59.

Davulga Belediyesi kadrolu işçi alımı için süreç 1 Temmuz'da doluyor.