Dünyaca Ünlü Borsa Duyurdu O Altcoinin Fiyatı Fırladı! Kripto Piyasalarında Hareketlilik

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından Kraken, yeni bir altcoinin listeleneceğini duyurdu. Listeleme sonrasında ise fiyatı adeta uçuşa geçti.

Dünyaca Ünlü Borsa Duyurdu O Altcoinin Fiyatı Fırladı! Kripto Piyasalarında Hareketlilik

Kripto para piyasalarında son günlerde hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Özellikle Bitcoin ve Ethereum’un sert düşüşü sonrasında yakından takip edilmeye başlayan birçok borsa, yatırımcılar için yeni alternatifler üretmeye de devam ediyor.

Altcoin piyasalarında yaşanan yeni bir gelişme ise piyasaları resmen altüst etti. Global kripto para borsası Kraken, KILT Protocol (KILT) adlı yeni bir altcoini listeleyeceğini duyurmasının ardından fiyatında ciddi bir artış yaşandığı ifade ediliyor. Öte yandan uzun süredir durgunluk yaşayan Shıba Inu (SHIB) ise rekor para akışı sonrasında yeni bir rekor yükselişine geçti.

Yatırımcıların Akın Ettiği Yeni Altcoin

Küresel düzeyde en yüksek işlem hacmine sahip kripto para borsası Kraken, geçtiğimiz gün yeni bir altcoin listeleme haberini duyurdu. KILT Protocol (KILT) adıyla listelenmesinin ardından söz konusu altcoine ise yatırımcıların ilgisi bir hayli yoğun olduğu ifade ediliyor.

Kısa sürede yüksek kazanç elde etmek isteyen kişiler için yeni bir alternatif olmayı başaran KILT, özellikle web 3.0 kapsamında yenilikçi bir blockchain projesi olması nedeniyle güven verdi. Listeleme haberi sonrasında fiyatı yüzde 900’lere kadar artan KILT, 9,32 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Altcoinlere ilgi duyan birçok yerli yatırımcı ise sabah saatlerinden itibaren günün ilk yarısına kadar ciddi bir kazanç ele etmeyi başardı.

Popüler Altcoinlerde Toparlanma Eğilimi

Bitcoin ve Ethereum’un düşüşü sonrasında altcoin piyasalarında yaşanan hareketlilik yeni hafta da devam ediyor. Özellikle 1 Aralık Çarşamba günü itibariyle Ethereum’un 4 bin 717 dolar seviyesine yükselmesinin ardından altcoinlerde de toparlanma eğilimi görüldüğü ifade edildi.

KILT’ın listeleneceği haberi sonrasında yaşanan günlük en yüksek kazanç oranlarının dışında, popüler meme coinlerden Dogecoin fiyatı 0,21 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Aynı dakikalarda rakibi SHİB ise 0,000045 dolar seviyesinde bir görünüme sahip.

Hafta başından itibaren olumsuz havayı biraz kırmayı başaran Bitcoin de ise 57 bin 071 dolar seviyesi görülüyor. ETH gün içinde yüzde 6,46 değer kazanırken, BTC yüzde 0,56 oranında bir yükseliş yaşadı. Kripto para piyasalarında ise yaşanan bu dalgalanmalar yatırımcıların endişeli bekleyişlerine devam etmesine neden olduğu bildirildi.