DSİ Personel Alım İlanı Yayınlandı! Devlet Su İşleri Personel Alım Başvurusu!

Devlet Su İşleri (DSİ) bünyesinde istihdam edilmek üzere çok sayıda personel alımı yapılacak. DSİ mühendis alım ilanı yayımlandı. Başvuru şartları ve detayları belli oldu! Peki, DSİ personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte DSİ mühendis personel alımı başvuru şartları…

DSİ Personel Alım İlanı Yayınlandı! Devlet Su İşleri Personel Alım Başvurusu!

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafında 2022 yılı için çok sayıda personel alımı yapılması hedefleniyor. DSİ tarafından yayımlanan güncel personel alım ilanına göre KPSS ilgili puan türünden yeterli puanı alan adayların açık kadrolara başvuru yapması mümkündür. Ön başvuru sonrasında yapılacak uygulamalı sınav sonrasında başarılı olan adayların atamaları gerçekleştirilecek.

DSİ Mühendis Alımı Şartları Nelerdir?

KPSS ilgili puan türünden en az 70 puan almış olma şartını sağlayan adayların her bir mühendislik unvanı için farklı özel şartları da sağlamaları gerekmektedir. DSİ mühendis alımlarında aranan genel şartlar ise kısaca şöyledir:

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ilgili maddesindeki genel şartlara haiz olmak.
  • 2020 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak.
  • Türkiye’nin her bölgesinde ve arazi şartlarında görev yapmasına engel bir engel taşımamak.

Devlet Su İşleri (DSİ) Personel Alımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından çok sayıda mühendis alımı gerçekleştirilmesi hedefleniyor. Konuya ilişkin yayımlanan, ‘’İlk Defa Açıktan Atanacak Mühendis Personel Hakkında Sınava ve Atama Yönetmeliği’’ kapsamında yer alan şartlara göre alım süreci başlatılacak. Mühendis başvurularının tamamlanmasının ardından 28 Şubat 2022 tarihinde yapılacak uygulamalı sınav sonuçlarına göre başarılı adaylar görevlerine başlayacaklar. Uygulamalı sınava hak kazanan adaylar ise 18 Şubat 2022 tarihinde ise Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığı’na istenen belgeleri posta ile iadeli taahhütlü olarak veya şahsen teslim ederek sınav başvurusunu yapabilecek.

İnşaat mühendisi, elektrik mühendisi, harita mühendisi, elektronik mühendisi, makine mühendisi, meteoroloji mühendisi, jeodezi ve fotogrametri mühendisi başta olmak üzere çok sayıda farklı mühendislik dallarında alım gerçekleştirilecek. İnternet ortamı üzerinden ‘’personelalimi.dsi.gov’’ adresi aracılığıyla 28 Ocak itibariyle sona eren başvuruların ardından uygulamalı sınav için detaylar araştırılmaya başladı.