DSİ 55 KPSS'yle 196 memur alımı için ilana çıktı! Ne kadar maaş vereceğini açıkladı

Devlet Su İşleri Başkanlığı memur alım ilanına çıktı. Kurum KPSS puan sıralaması esasına göre 192 personel alımı yapacağını duyurdu. İlan edilen açık kadrolar ve tüm başvuru şartları.

DSİ 55 KPSS'yle 196 memur alımı için ilana çıktı! Ne kadar maaş vereceğini açıkladı

Kamu kurumlarına memur alımları kapsamında yeni hafta başında duyurular geldi. En önemli duyuru ise birçok memur adayının ilan beklediği kurumların başında gelen DSİ'den geldi. Devlet Su İşleri Başkanlığı bir duyuru ile personel alımı yapacağını duyurdu. İşte yeni memur alım ilanına ilişkin tüm ayrıntılar.

192 MEMUR ALIMI YAPILACAK

DSİ memur alımları destek personeli kadrosunda olacak. Kurumun farklı illerde yer alan birimlerinde gerçekleştirilecek istihdam kapsamında toplam 192 kişi alınacak. Alımların tamamı tek bir kadroda olacak.

Adaylar memur alım ilanına başvuru yaparken kent seçimi yapacaklar. Bu kapsamda hangi şehirde kaç personel alımı olacağı da belirtildi. İlan edilen listede Ankara'da 25 personel alınacağı, İstanbul için kadronun 25 olduğu ise İzmir'de sadece 7 kişi istihdam edileceği açıklandı.

Diğer Şehirler; Adana (3), Adıyaman (1), Afyonkarahisar (2), Ankara (25), Antalya (4), Aydın (7), Balıkesir (8), Bayburt (2), Bolu (1), Bursa (14), Çanakkale (2), Çorum (1), Denizli (1), Diyarbakır (2), Düzce (1), Edirne (10), Elazığ (4), Erzurum (2), Eskişehir (3), Giresun (1), Gümüşhane (2), Hakkari (1), Iğdır (1), Isparta (2), İstanbul (25), İzmir (7), Kahramanmaraş (4), Kars (3), Kastamonu (3), Kayseri (12), Kırıkkale (3), Konya (4), Mersin (1), Niğde (1), Samsun (3), Sivas (5), Şanlıurfa (8), Tekirdağ (1), Trabzon (6), Van (10) olarak sıralandı.

MEMUR ALIMI İÇİN BAŞVURU YAPACAK OLAN ADAYLAR

Memur alımı için başvuru yapacak olan adaylar kurumun talep ettiği tüm şartları sağlamak zorundalar. KPSS puanı dışında öğrenim şartı ile birlikte memur alımlarında geçerli tüm genel şartların da sağlanması gerek.

KPSS Puan Şartı; İlana 2022 KPSS'den en az 55 puan almış olan tüm adaylar başvuru yapabileceler.

Öğrenim Şartı; Destek personeli alımı sadece lise mezunu adaylar arasından olacak.

Diğer Koşullar;İlana başvuru yapmak isteyecek adayların "Türk vatandaşı olması, 18 yaşını tamamlamış olmaları, kamu haklarından mahrum bulunmamaları, askerlik ile ilgilerinin olmaması, görevine engel sağlık sorunları bulunmaması" şartlarını sağlamaları isteniyor.

MAAŞ TABLOSU

DSİ 55 KPSS'yle 196 memur alımı için ilana çıktı! Ne kadar maaş vereceğini açıkladı

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK

Başvurular 20 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Bu süre zarfında adaylar başvuru işlemlerini e-Devlet şifreleri ile kariyer kapısı platformu üzerinden onlne yapacaklar. Her aday istediği şehirde çalışmak için başvuru yapabilecek. Kurum tercihte bir sınırlmaa olmadığını her adayistediği kadar tercih yapabilecektir.

SONRAKİ HABER