DP'li Enginyurt'tan AK Parti Milletvekili Karahocagil'e: Yazıklar Olsun İnsanlığınıza!

Demokrat Parti Milletvekili Cemal Enginyurt, intihar eden üniversite öğrencisi Enes Kara'nın ölümüne 'dış güçler' yorumu yapan AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil'e: "Yazıklar olsun insanlığınıza." diyerek her şeyin dış güçlere bağlanmasını eleştirdi.

DP'li Enginyurt'tan AK Parti Milletvekili Karahocagil'e: Yazıklar Olsun İnsanlığınıza!

Geçtiğimiz günlerde üniversite öğrencisi Enes Kara, kaldığı cemaat yurdunda bir video çekip baskılara dayanamadığını söylediği bu videodan sonra intihar etmişti. Kara'nın intiharına siyasilerden farklı yorumlar geldi.

AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent Karahocagil, Kara'nın ölümüne ilişkin: “Cemaatlerde bir tane oluyorsa, kumar oynayan, içki içen ailelerde onlarca oluyor. Onlar hiç gündeme gelmiyor. Dış güçlerin ülkemiz içindeki oyunları” açıklamasını yapmıştı.

Haber

BIKMADINIZ MI BU DIŞ GÜÇLERDEN?

DP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, AK Parti Milletvekili Karahocagil'in bu yorumuna tepki göstererek: “Dün havalar çok soğuk ve kar yağışlıydı. Bugün ise günlük güneşlik bir hava var. Niye böyle, dış güçler, bıkmadınız mı bu dış güçlerden?" dedi.

Enginyurt, eleştirilerine: "AK Parti Amasya Milletvekili Mustafa Levent efendi buyurmuş ki intiharların sebebi dış güçler. Arkadaş bıkmadınız mı bu dış güçlerden? Faiz yükselir dış güçler, dolar yükselir dış güçler, Enes kardeşimiz intihar eder dış güçler. Yazıklar olsun insanlığınıza…

Gencecik çocuklar intihar ediyor, gencecik çocuklar yurtlarda kafası kesilerek öldürülüyor, yaptığınız kıyasa bak. İçki içenin çocuğu da, dindarın çocuğu da bizim. Ama siz o kadar bölücüsünüz ki gençleri birbirine düşman ediyor ve ayırıyorsunuz. Bunun bedelini gün gelecek ödeyecek ve hesap vereceksiniz." sözleriyle devam etti.

SONRAKİ HABER