Dolarda Yeni Kritik Seviye Belli Oldu! Piyasa Uzmanı İslam Memiş'ten Yeni Tahminler!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’ten yeni tahminler geldi. Dolar 14,5 TL’yi görebilir…

Dolarda Yeni Kritik Seviye Belli Oldu! Piyasa Uzmanı İslam Memiş'ten Yeni Tahminler!

Güçlü piyasa tahminleri ile kısa sürede gündem olmayı başaran ünlü analist İslam Memiş, 2022 yılının gelmesinin ardından yeni tahminlerini paylaşmaya başladı. Dolarda 14,5 TL beklentisini paylaşan Memiş, gram altında is yeni hedefin 1.450 TL olduğuna işaret etti.

Dolar ve altında son dönemde yaşanan tarihi yükseliş sonrasında 20 Aralık’tan itibaren başlayan yeni ekonomi politikaları ile düşüş başlamıştı. Ancak bu düşüşün kısa bir süre sonra yeniden yükselişe döneceğini ifade eden İslam Memiş, Ocak ayı boyunca ABD’den gelecek verilere odaklanılması gerektiğini bildirdi. Dolar ve altında yeni tahminleri ise dikkat çekiyor.

Dolar ve Gram Altında Yeni Hedef Açıklandı!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, dolar kuru ve gram altın fiyatlarına ilişkin yeni tahminlerini açıkladı. Dolar/TL’de kritik direnç seviyesinin 13,80 TL civarında tutunmaya çalıştığını ifade eden Memiş, ABD’den gelecek istihdam verileri ile dolarda ciddi bir hareketlilik yaşanabileceğini ifade etmişti. 14,50 TL’ye doğru bir hareketlilik yaşanabileceğine işaret eden İslam Memiş, söz konusu verilerin olumsuz gelmesi halinde dolar kurunda önümüzdeki haftalarda 12,60 TL kritik seviyesinin görülebileceği ifade edildi.

FED’in kararlarının ve Ocak ayında gelecek yeni ekonomi verilerinin ardından piyasaların 2022 yılı için yön arayışı içinde olduğu ifade edildi. Gram altın fiyatlarında ise 1.450 TL hedefini açıklayan İslam Memiş, kısa vadede küresel piyasalarda ons altının 1.790 – 1.835 dolar bandında sıkışıklık olduğu belirtildi.

Bugün Dolar Kaç TL Oldu?

Dolar/TL haftanın son işlem gününde gösterdiği tırmanış sonrasında sakinledi. 8 Ocak Cumartesi itibariyle kapalı olan piyasalarda iki gün boyunca yatay bir seyir izlenmesi bekleniyor. 13,80 TL seviyelerinden işlem gören dolar/TL, Türkiye’de yeni ekonomi uygulamalarının başlatılmasının ardından ciddi bir gerileme yaşamıştı.
20 Aralık’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalar ile gerileyen dolar kuru, açıklanan enflasyon rakamları ve küresel ekonomilerden gelen yeni veriler sonrasında 13 lira seviyesinde denge arayışına girdi.