Doktorlar tavsiye etmiyordu, Halk Ekmek tamam dedi! Ankara Halk Ekmeğe zam geldi!

Gelen bir son dakika bilgisi Ankaralıları ilgilendiriyor. Ankara'nın Halk Ekmek fiyatlarında artışa gidildiği az önce duyuruldu. Ankara Halk Ekmek tarafından yapılan açıklama ile vatandaşlara haber verildi. Detaylar kamugundemi.com'da...

Doktorlar tavsiye etmiyordu, Halk Ekmek tamam dedi! Ankara Halk Ekmeğe zam geldi!

Ankaralı vatandaşlara kötü haber az önce geldi. Ankara Halk Ekmek'in yaptığı paylaşım ile Halk Ekmek fiyatlarında artışa gidileceği bildirildi. Ankara Halk Ekmek fiyatında yaşanan artış kısa süre içerisinde tepki çekmeye başladı.

Ankara Halk Ekmek tarafından az önce yapılan açıklama ile Ankara Halk Ekmek tarafından üretilen somun ekmek fiyatlarının 3 TL tutarına yükseltildiği duyuruldu. Fiyatlara yapılan 1 TL tutarındaki artış Ankara Halk Ekmek resmi sosyal medya hesabı tarafından yapıldı. Yapılan bu paylaşımda yer alan ifadeler şu şekilde;

"Ankara Büyükşehir Belediyesi her gün yaklaşık 1 milyon adet üretilen 250 gram Halk Ekmek işe vatandaşlarımızın bütçesine katkı sağlamaktadır. Bu bakımdan, maliyetlerin sürekli ve soluksuz olarak artmasına rağmen uzun süre Halk Ekmek'te fiyat artışı yapılmamış, un stoku bitene dek zararına satışlar sürdürülmüştür.

Önceki fiyat artışının yaşandığı 2 Mart 2022 tarihinden bu yana unda %80, mayada %81, elektrikte %67, doğal gazda %75, işçilikte %37, nakliye/büfe payı maliyetinde %39 ve diğer kalemlerde (amortisman, bakım vb.) %17 fiyat artışı yaşanmıştır. Maliyetlerdeki bu yüksek artışlar Halk Ekmek'te de fiyat artışını zorunlu kılmıştır.

Ankara Halk Ekmek'in ürettiği 250 gram ekmeğin perakende satış fiyatı, 8 Ağustos 2022 tarihi itibarıyla kâr elde etmeksizin ve maliyetine 3 TL olarak belirlenmiştir. Piyasada 200 gram normal ekmek halen 4 TL'ye satılmaktadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

"250 gram normal ekmeğimiz 8 Ağustos 2022 Pazartesi gününden itibaren 3 TL'den satışa sunulacaktır." başlığı ile yapılan paylaşımda ekmek fiyatlarında 1 TL tutarında artışa gidildiği vatandaşlara duyuruldu. Zammın ise 8 Ağustos 2022 tarihinden itibaren geçerli olacağı bildirildi.

Doktorlar tavsiye etmiyordu, Halk Ekmek tamam dedi! Ankara Halk Ekmeğe zam geldi!