Doktora Tercihi Yapacak Araştırma Görevlileri Dikkat: YÖK Uyardı! Son Gün 2 Şubat

YÖK resmi sayfasında yayımlanan Öncelikli Alan Araştırma Görevlisi Olarak Atananların Lisansüstü Eğitim Tercihleri başlıklı duyuru ile araştırma görevlisi olarak atananların lisansüstü tercihlerine ilişkin güncelleme uyarısında bulunuldu.

Doktora Tercihi Yapacak Araştırma Görevlileri Dikkat: YÖK Uyardı!  Son Gün 2 Şubat

Araştırma görevlisi olarak atananlardan, lisansütü eğitim tercihleri alınmasına ilişkin duyuru YÖK tarafından yayımlandı. Buna göre; tercih yapacak araştırma görevlileri için bilgi güncelleme işlemleri 2 Şubat 2022 tarihine kadar yapılabilecek.

Sistem üzerinden bilgi güncellemesi yapmayan adaylar tercih yapamayacak.

YÖK yayımladığı duyuruda: "2547 sayılı Kanun’un 50/d maddesi uyarınca kadrolarının bulunduğu üniversitelerde doktora programı bulunmayan “Öncelikli Alanlardaki Araştırma Görevlileri”nden Doktora eğitimi için tercih yapacakların *02.02.2022 (Saat 17:00) tarihine kadar e-devlet şifreleri ile https://yoksis.yok.gov.tr/TS​ adresinden sisteme giriş yaparak, ALES, Yabancı Dil Puanlarını, kişisel bilgilerini ve eğitim bilgilerini güncellemeleri gerekmektedir." denildi.

KONTENJAN VE TERCİH DUYURUSU YAPILMADI

Öncelikli Alan Araştırma Görevlilerinin Lisansüstü Eğitim Kontenjanları ve Tercih İşlemlerine ilişkin duyuru, daha sonra YÖK resmi sitesinde yayımlanacak.

2 Şubat 2022 tarihine kadar sistemde güncelleme yapmayanlar tercih yapamayacaklar.

Ayrıca duyuruda: " Daha önce tercih yaparak bir doktora programına yerleşen veya doktora eğitimine devam eden araştırma görevlilerinin güncelleme yapmamaları gerekir. Güncelleme ekranı Yüksek Lisans mezunu olan ya da bahar dönemine kadar mezun olabilecek araştırma görevlilerine yöneliktir." ifadelerine de yer verildi.

SONRAKİ HABER