Dodurga belediye başkanı kim oldu? Dodurga beldesi nerede, nüfusu ne kadar?

Türkiye'de dün tekrar belde statüsü kazanılan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde belediye başkanlığı seçimleri yapıldı. Ak Parti'nin kazandığı belediye başkanlığı seçimleri sonrasında ise vatandaşlar Dodurga beldesinin nerede olduğunu araştırıyor. Peki Dodurga belediye başkanı kim oldu? Dodurga beldesi nerede, nüfusu ne kadar?

Dodurga belediye başkanı kim oldu? Dodurga beldesi nerede, nüfusu ne kadar?

Dodurga belediye başkanı kim oldu? Dodurga beldesi nerede, nüfusu ne kadar? Türkiye'de dün tekrar belde statüsü kazanılan Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde belediye başkanlığı seçimleri yapıldı. Ak Parti'nin kazandığı belediye başkanlığı seçimleri sonrasında ise vatandaşlar Dodurga beldesinin nerede olduğunu araştırıyor.

Türkiye'de tekrardan belde statüsü kazanılan yerlerden birisi olan Dodurga'da 13 yıl sonrasında belediye başkanlığı seçimleri gerçekleştirildi. Buna göre ise sandıkta Ak Parti'nin yüksek oy farkıyla kazandığı iletilirken Ak Parti kanadında ise bu zafer büyük bir coşkuyla karşılandı.

DODURGA BELEDİYE BAŞKANI KİM OLDU?

AK Parti TBMM Grup Başkan Vekili Yılmaz Tunç'un duyurduğu sonuçlara göre Dodurga'da AK Parti'nin adayı Hasan Hüseyin Kaşıkçı yüzde 86,81 oy alarak belediye başkanı seçildi. Yılmaz Tunç tarafından yapılan açıklamalara göre ise Ak Parti beldede toplamda 955 oy alarak yüzde 86,81'lik bir oran yakaladı. Dodurga beldesinde seçimlere katılan diğer partilerin oy oranları ise şu şekildeydi..

  • Deva 23, T. Değişim 14, Memleket 21, Adalet 23, Saadet 17, Yeniden Refah 41 oy aldı.

DODURGA BELDESİ NEREDE?

Dodurga, Çankırı ilinin Orta ilçesine bağlı bir beldedir.

DODURGA 2022 NÜFUSU

Dodurga beldesinde 2022 yılı itibariyle toplam nüfusun 2 binin üzerinde olduğu iletiliyor.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN TEBRİK MESAJI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise seçim sonuçlarının belli olması ile birlikte resmi Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. "Çankırı’nın Orta ilçesine bağlı Dodurga beldesinde yapılan seçimleri açık ara farkla, %87,02 ile kazanan AK Partimizi ve Cumhur İttifakı’mızı tebrik ediyor, sonuçların beldemize hayırlı olmasını diliyorum. Tüm Dodurga halkına selam ve muhabbetlerimi iletiyorum."